Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Červen 2011

Jak udržovat dirigenta v "pohodě" :D

13. června 2011 v 20:32 | Ynka |  Funny
Vzhledem k tomu, že i já se chci dát na dirigentskou dráhu, neměla bych ve svém vlastním zájmu takové vtípky vůbec zveřejňovat, ale tohle jsem sem dát prostě musela! :D

Rovnou z kina - Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

8. června 2011 v 18:58 | Ynka |  Rovnou z kina
Jak už nadpis napovídá, byla jsem v kině na Pirátech, v pořadí už čtvrtých. Minulý čtvrtek jsem totiž přijela za sestrou do Prahy, a když jsme vymýšlely program na večer, jen tak jsem nadhodila, že v kině zrovna dávají Piráty; tak jsme společně vyrazily na večerní představení začínající ve 21:00 :o)

Antonín Dvořák: Slovanské tance

1. června 2011 v 20:11 | Ynka |  Songy a soundtracky
Včera jsem byla na závěrečném koncertu cyklu Pardubického jara, kde jako host hrála Filharmonie Hradec Králové pod vedením skvělého dirigenta Leoše Svárovského. Na programu měli "Varhanní" symfonii č. 3 c-moll od francouzskéhoromantického skladatele Camilla Saint-Saense a Slovanské tance od Antonína Dvořáka.

Varhanní symfonii bych tady určitě taky někdy chtěla zmínit, protože je to v hudebním světě velmi originální záležitost; dnes se ale budu věnovat Antonínu Dvořákovi - mému oblíbenému skladateli, kterého bych mohla poslouchat celé dny :o) - a řekla jsem si: proč nezačít jeho Slovanskými tanci, které nejsou na poslech nijak zvlášť náročné, jsou líbivé, mají jiskru a temperament? ;o) (mimochodem, slyšet je včera naživo, byl neuvěřitelný zážitek :o))