Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Březen 2011

Spřátelený blog - Verush@

30. března 2011 v 21:43 | Ynka |  !!!Spřátelené!!!
Tak, mám nový spřátelený blog :o) Je to blog Verushy, která píše především o filmech - dozvíte se spoustu zajímavých věcí a budete mít přehled o tom, co jde právě do kin nebo už v kinech je a nebo to je prostě dobré a stojí to za zmínku :o) , jejích oblíbených knížkách a taky o Harrym Potterovi :o)

Na jejím blogu nechybí ani hudba a Pán Prstenů ;o)

Tak se pusťte do klikání :D


Králova řeč (The King´s Speech)

24. března 2011 v 22:10 | Ynka |  Moje recenze filmů
O víkendu jsem viděla nádherný film, který na mě z nějakých neznámých důvodů silně zapůsobil a já vám ho prostě musím doporučit :o)

Tím filmem je Králova řeč, snímek, který ještě zastihnete v kinech, budete-li chtít; film, který získal dvanáct nominací na Oskara a z toho čtyři se proměnily v realitu. A dle mého soudu právem, protože je to skutečně PŘEKRÁSNÝ film! :o)

Náš čas přichází!

21. března 2011 v 22:10 | Ynka |  Deník & Aktuality
A je to tady! :o)

A cože je vlastně tady? :o))

Tak zaprvé, je to JARO :o) Dneska oficiálně začalo - velkomyslně zapomenu na to, že jsem ráno málem zmrzla - a já ho vítám s otevřenou náručí!

A zadruhé, je to HOBIT! :o) Určitě to všichni víte, takže není třeba se tady sáhodlouze rozepisovat o tom, že se právě dnes začalo natáčet, že se všechno vyvíjí podle nejlepších plánů, či že je to něco naprosto úžasného pro Ringery z celého světa, a zvlášť pro ty, kteří byli moc mladí nebo neznalí, aby mohli podobně zažít Pána Prstenů.

Prostě se na nás sluníčko usmálo jak obrazně, tak i doslova a já vám (a i sobě :D) přeji spoustu takových prosluněných dní... náš čas přichází! :D

2. anketa! :o)

9. března 2011 v 20:53 | Ynka |  Ankety
A přichází v pořadí druhá anketa, jistě samou nedočkavostí hoříte o čem asi bude? :o)
Týká se... jídla! :o) Konkrétně obložených chlebíčků, a ještě konkrétněji stylu pojídání obložených chlebíčků :D Nebo snad preference? - uvidíte sami, pusťte se do čtení a samozřejmě do následného hlasování!! :o)

Proč jsou labutě bílé? (kontrolní sloh. práce, povídka)

6. března 2011 v 18:26 | Ynka |  Literární dílka
Kontrolní slohová práce, kterou jsem psala před dvěma lety a teď jsem ji náhodou objevila v šuplíku ;o) Byla ohodnocena výbornou a dokonce vybraná za jednu z nejlepších prací, tak se snad bude líbit :o)

Téma bylo samozřejmě zadané, ale tentokrát jsem jako slohový útvar neobvykle zvolila povídku (do té doby se u mě povídky neobjevovaly! ;o)) I když, jak se tak na to dívám, nazvala bych to spíš pohádkou... ;o))

(nenapadá mě žádný nadpis...)

2. března 2011 v 16:04 | Ynka |  Deník & Aktuality
Posledních čtrnáct dní, ať se hnu, kam se hnu, pořád svítí sluníčko, vane jarní vánek, zpívají ptáčci... ach jo, proč jsem si toho dřív, v předchozích letech, nevšímala?! (alespoň ne tak intenzivně) Vždyť je to tak krásné... Někomu by se mohlo zdát, že tady poslední dobou nemluvím o ničem jiném než o počasí, jenže já jsem tak plná energie a života, když tohle kolem sebe vidím a cítím, že snad ani o ničem jiném mluvit nemůžu :D Až takhle to na mě působí :o)

Jsem cvok? ;o)

Příští týden máme jarní prázdniny, tak bych měla podniknout nějakou větší procházku. Třeba přes les na pole k pomyslným balíkům :D (že jo, holky? ;o)) )

Jo, jsem cvok.