Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Únor 2011

Piráti z Karibiku 4 - Na vlnách podivna

23. února 2011 v 11:08 | Ynka |  Deník & Aktuality
Určitě jste už slyšeli o tom,  že do kin míří Piráti čtyřka, je to tak? :o) Já sama už o tom vím několik měsíců a upřímně, měla jsem obavy, že nový díl úspěšně pohřbí ty předchozí. Čtvrtý díl bude značně odlišný, nehledě na to, že už v něm nebudou vystupovat Will a Elizabeth, které nahradí Penélope Cruz; navíc se mi moc nezamlouvalo vytvářet komerční pokračování něčeho, co už bylo ukončeno.

Nicméně, když jsem poprvé shlédla trailer, docela mě uklidnil :o) Obavy sice úplně nezmizely, ale to, co jsem viděla věrně připomínalo naše staré známé Piráty, tak se snad nemáme čeho bát ;o)

No, podívejte se na to sami a napište mi, co si o tom myslíte :o) Já už se docela těším do kina :D


AIDA

14. února 2011 v 21:37 | Ynka |  Adminka Ynka
Copak se dělo? :o)

V sobotu ve 13:12 jsme já, mamka a Ringwil nasedly do vlaku směr Praha. Krásně svtilo sluníčko, cesta, navzdory tomu, že trvala skoro 3 hodiny, ubíhala rychle a do Prahy jsme dorazily několik málo minut před čtvrtou hodinou.

Na hlavním nádraží už na nás čekala naše straší sestra Veronika, zavedla nás k sobě do bytu, kde jsme si vybalily věci a byly pohoštěny jejím skvělým obědem :) Chvíli jsme si povídaly a potom jsme se šly chystat - oblékaly si dlouhé večerní šaty, česaly se, šperky, parfém, make-up, však to znáte... :o)

Chystaly jsme se totiž na shlédnutí opery Aida, kterou napsal italský romantický skladatel Giuseppe Verdi. Když jsme byly připravené, vyrazily jsme z bytu a metrem dojely ke Státní opeře Praha, kde se vystoupení mělo odehrát.


Jaro a pýcha (nebo předsudek?) ;o)

9. února 2011 v 15:42 | Ynka |  Deník & Aktuality
Nevím, jak vy, ale já se tento týden nacházím v takovém zvláštním rozpoložení zapříčiněným nádhernou přednávštěvou jara... sluníčko svítí, vzduch je teplý a voní životem, ptáčci zpívají... je to prostě nádhera, a i když brzo opět převezme vládu mráz, nebude to na dlouho :o)

A jak se máte vy? :) Taky na vás počasí působí tak silně? Možná to je normální... :o)

Taky mě napadá, co by se k takovým nádherným jarním dnům hodilo lépe než soundtrack z Pýchy a předsudku? ;o)

Asi nic...

Takžééééé: 


Dario Marianelli - Down Dario Marianelli - Liz on Top of the World