Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Prosinec 2010

... ach ;o)

28. prosince 2010 v 17:23 | Ynka |  Deník & Aktuality
Není snad nad to, procházet se zasněženou krajinou a poslouchat gothic metal... :D

Štědrý den

24. prosince 2010 v 22:44 | Ynka |  Adminka Ynka
Představte si to, TEĎ jsme skončili s rozbalováním dárků :o)) Neděste se; u nás se totiž běžně se štědrovečerní večeří začíná kolem osmé hodiny večerní... :o)

Teď máme celý obývák zavalený rozbalenýma dárkama a hromadou papírů :o) Jako obvykle byly všechny dárky úžasné a navzájem jsme si s rodinou udělali spoustu radosti, jak to má být ;o)

A co vy? Povídejte - jsem zvědavá :o)

Kouzlo adventu v rukou anděla (V. část)

24. prosince 2010 v 2:44 | Ynka |  Literární dílka
Poslední část.

Především vám přeji krásný Štědrý den od rána až do večera včetně :o) Večer vám na blog ještě něco hodím :o)


Kouzlo adventu v rukou anděla (IV. část)

23. prosince 2010 v 1:38 | Ynka |  Literární dílka
"Co jsi to udělala?" vběhl kněz do kostela, kde Anjela seděla před věncem, ztracená ve svých myšlenkách.

"Venku, venku se...," chroptěl, udýchaný během, "venku se... venku... byla jsi venku?"

"Ano," odpověděla Anjela a snařila se skrýt pobavení z knězova výstupu.


Kouzlo adventu v rukou anděla (III. část)

19. prosince 2010 v 0:47 | Ynka |  Literární dílka
Kněz jenom mlčky stál a neřekl nic. Anjela věnec vzala a zamířila k malému trojnohému stolku stojícímu v jenom z bočních výklenků kostela. Stolek byl pokrytý ubrusem; nádherným širokým ubrusem háčkovyným snad z té nejjemnější bílé příze. Byly na něm vyšity různé ornamenty pro křesťanský lid něco symbolizující, od zelených palmových ratolestí přes žluté a stříbrné hvězdy až po rudé kapky krve. Ubrus byla jediná věc, která se na javorové desce stolku nacházela. Anjelu napadlo, že pro tak nádhernou věc, kterou ubrus je, možná byl samotný stolek vyroben.

"Ten stůl dlouhá léta nenesl nic jiného než tenhle ubrus. Myslím, že mu bude ctí, když na něj položíš svůj věnec," řekl kněz s úsměvem. 


Kouzlo adventu v rukou anděla (II. část)

13. prosince 2010 v 22:27 | Ynka |  Literární dílka
"Andělská?" zeptal se kněz s úsměvem.

"Ano," přikývla a usmála se taky. "Jméno mi vybrala moje drahá maminka, přesně v den křtu. Od té doby mi říkávala ´ty můj andílku´..." Dívka se odmlčela; na tváři jí zůstal úsměv.

"A vybrala dobře," souhlasil kněz. "Vypadáš trochu jako anděl. Nevím proč, ale vnesla jsi sem zvláštní mír a klid. Vnesla jsi světlo do mého srdce; světlo, které jsem už tak dlouho při setkání s jiným člověkem nepocítil. Jako bys skutečně byla anděl." Kněz se vesele zasmál a dodal: "Vlastně ses tu i zjevila jako anděl."


Kouzlo adventu v rukou anděla (I. část)

11. prosince 2010 v 16:58 | Ynka |  Literární dílka
Adventní povídka, nechápu, kde se ve mně vzala, protože já povídky obvykle nepíšu :o) Nicméně, je docela dlouhá, takže jsem ji musela rozdělit na části. Její pokračování (pokud vás budou zajímat :o)) by se tady měla objevovat pravidelně, asi po třech, čtyřech dnech - snad to sem budu stíhat dávat ;o)
No nic, už přestanu kecat, ať se můžete pustit do čtení... :o)


The Vision of Pippin

6. prosince 2010 v 21:43 | Ynka |  Moje kresby
Taková menší kresbička, kterou jsem nakreslila už před třemi lety a napadlo mě ji sem dát až teď... :o) Buďte prosím shovívaví, protože já narozdíl od vás výtvarkářů nikam kreslit nechodím a moje kresby jsou více než amatérské.

Jde vlastně o zachycení Pipinovy vize; vize, ve které viděl hořet Bílý strom a spolu s ním i celé Bílé město, vize, kterou Sauron Pipinovi omylem ukázal a odkryl tak svoje plány.

Vize, která zachránila Minas Tirith... 


The Vision of Pippin


The Vision of Pippin


The Vision of Pippin


The Vision of Pippin

Šifra mistra Leonarda - soundtrack

2. prosince 2010 v 20:35 | Ynka |  Songy a soundtracky
Tak jsem se rozhodla vám něco napsat, usedla jsem k počítači a zjistila jsem, že vlastně vůbec nevím, o čem psát... :D Znáte to určitě taky, občas se to stává :o) Málem jsem si přivedla mozek ke zkratu, jak jsem se usilovně snažila něco vymyslet, až mě spásně napadlo - SOUNDTRACK! Něco, co by se hodilo k nastalému období zvláštního uklidnění a očekávání... moje volba padla na soundtrack z obdivuhodného filmu Šifra mistra Leonarda, i když si nejsem jistá, jestli se to hodí, to už jsem vymyslet nestihla :D

Každopádně, soundtrack je to nádherný (soundtrack ze samotného závěru filmu, určitě ho poznáte), tak se pohodlně usaďte, vychutnejte si hudbu Hanse Zimmera a v komentářích mě pak zdrbte za to, že neumím vybírat scénickou hudbu... ;o) a to chci být skladatel :D uf.


Hans Zimmer: The Da Vinci Code - Chevaliers De Sangreal