Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Listopad 2010

Vánoce, Vánoce přicházejí...

29. listopadu 2010 v 21:28 | Ynka |  Deník & Aktuality
Tuhle písničku přímo nesnáším, a jakmile ji někde slyším, stávají mi vlasy hrůzou na hlavě; ale to sem teď nepatří, jen jsem se nějak snažila vystihnout obsah tohoto článku :D

Takže: včera nám první adventní nedělí začal advent. Pro mě ale začal advent už ve čvtrtek odpoledne, kdy jsem se vracela domů; začal v okamžiku, kdy autobus přijel na naši Vysočinu a já uviděla vasničky pokryté sněhem. Začínalo se stmívat a rozžínat světla domů...

... pocit pokračoval i v pátek a značně zesílil v sobotu, kdy jsem se probudila a ve sněhových závějích se odráželo veselé ranní slunce. Zvláštně taky prosvicovalo náš dům, přesně tak, jak zůstalo po celý rok v mých vzpomínkách... a mě zalila vlna okouzlení, která říkala: "Vánoce jsou tady!" :o)

Od té doby mám takovou tu předvánoční náladu pohody a klidu, ze které mě nemůže dostat ani vědomí, že zdaleka nemám nakoupené vánoční dárky... no jo, lítaní po nákupech ve shonu a s myšlenkou, že se nesmím vrátit s prázdnou, mě prostě nebaví... :D

A co vy? Jak si užíváte advent? ;o)

...

Pottermania aneb Harry Potter a Relikvie smrti :o)

24. listopadu 2010 v 22:43 | Ynka |  Rovnou z kina
hudební trailer nalezen by Ringwil ;o)

Tak jsem se přidala k fanouškovské vlně, ačkoli jsem si říkala, že zůstanu opodál a do kina si zajdu až na závěrečnou část. Jenže to vážně nešlo :D Tak jsem dneska ve škole sbalila spolužačku, která k mojí veliké radosti měla odpoledne také volno a na Relikvie se chtěla podívat, a hned po škole jsme vyrazily do kina. To je výhoda větších měst; můžete si do kina zaskočit prakticky kdykoliv :o)

...

Film se mi líbil už jenom díky skvělému filmovému provedení, na které si velmi potrpím a ne všechny filmy ho mají, i když je v dnešní době filmová technika tak vyspělá a možnosti tolik rozšířené. Za tohle je ode mě velká pochvala :o) - byl to taky jeden z hlavních důvodů, který mě do toho kina dotáhl - pořádný tzv. megafilm, u kterého vidíte, že si s ním autoři dali velkou práci a výsledkem toho všeho je váš skvělý filmový zážitek. Toto je pro mě u filmů velice důležité, ne-li nejdůležitější :o)

Dalším prvkem, který u mě zabodoval, byla hudba, která byla ve své podstatě taky monumentálně vystavěná a mohla tak podtrhnout velkolepé scény, ke kterým se hodila.
(to je mimochodem věc, která mi strašně vadila na Posledním vládci větru; James Newton Howard pro tento film napsal nádhernou hudbu, ale asi dvakrát vrazili hlavní téma na tak nevhodná místa, že hudba scénu nijak nepodtrhla a navíc vedle té scény úplně zanikla. To mě docela mrzelo... :( )
Hudbu pro tento díl složil Alexandre Desplat a tady máte malou ukázku:


 Ještě by to asi chtělo zmínku o hereckých výkonech :o) Včera jsem se strašně divila, proč jste všichni zdrbali Daniela Radcliffa; to mi vážně nešlo do hlavy, protože jestli jsem si všimla správně, díl od dílu se herecky lepšil a zvlášť Ohnivý pohár a Princ dvojí krve se mu povedl. Ale tak jo, zdrbu ho taky :o) Já sice chápu, že hrát ve filmu není nic jednoduchého, ale myslela jsem, že tvářit se celý film úplně stejně dokáže jenom Chuck Norris... hm, asi má konkurenci :D Vážně, v tomhle díle Harry působil trochu jako guma... :o) Naproti tomu Emma Watson a Rupert Grint se předvedli, moc se jim to povedlo :o) (zvlášť Emma má ode mě Oscara :o))

To je asi všechno, co by stálo za zmínku :o) Film rozhodně DOPORUČUJU :o) - zvlášť v kině s pořádnými repráky a zvukovými efekty ;o)

Howard Shore

22. listopadu 2010 v 19:23 | Ynka |  Životopisy
Jeden z nejtalentovanějších skladatelů světové filmové hudby, můj velký vzor a střed mého nekončícího obdivu, to je Howard Shore :o)
(k poslechu a potěšení ;o))
Howard Shore se narodil 18. října 1946 v Kanadě. Dnes patří k nejuznávanějším, nejváženějším a nejaktivnějším skladatelům a dirigentům. Spolupráce s Peterem Jacksonem na trilogii Pán Prstenů znamená jeho dosud nejvýznamnější počin, který mu přinesl tři Oscary, čtyři ceny Grammy a tři Zlaté glóby.
Howard Shore
Je držitelem ceny za vynikající výsledky v oboru hudební skladby udělované National Board of Review of Motion Picture, dále diplomů newyorské sekce Recording Academy, Ceny Henryho Manciniho a Ceny Fredericka Loeweho. Čestný doktorát mu udělila Berklee College of Music a také York University. Je nositelem francouzského Řádu umění a literatury.
Shoreova hudba je uváděna na koncertech po celém světě. V listopadu 2003 dirigoval ve Wellingtonu Novozélandský symfonický orchestr při světové premiéře The Lord of the Rings Symphony. Od prvního uvedení se dílo zatím dočkalo více než 140ti repríz.
Howard Shore
Shore vydal prohlášení, v němž říká: "Jen pro mě velkým zadostiučiněním moci být svědkem toho, jak si hudba z trilogie Pán Prstenů nachází nový život na koncertním pódiu. Ta hudba začala vznikat ve Wellingtonu, kde se rodila ze spolupráce s Peterem Jacksonem, Fran Walsh a Philippou Boyens. Je tedy jedině správné, že skladba měla premiéru právě v novozélandském Wellingtonu, domovském přístavu Středozemě. Od této premiéry se symfonie dočkala dalších vyprodaných provedení v Severní Americe, Evropě, na Dálném východě a v Austrálii. To, že nyní můžeme tento symfonický projekt přenášet i do Prahy, nás naplňuje nadšením."
SYMFONIE PÁN PRSTENŮ
Epická skladba skladatele Howarda Shorea pro filmovou trilogii Pán Prstenů představuje monumentální počin, převádějící obsah knih J. R. R. Tolkiena a filmů Petera Jacksona do řeči nebývale rozsáhlého symfonického díla. Hudba, jež tvoří srdce již zmíněných filmů, postihuje nejen vzepjatou emocionalitu, úchvatné scenérie a velkolepé dobrodružné výpravy hrdinů příběhu, nýbrž je i zprostředkovaným výrazem nejvnitřnějšího ustrojení Tolkienovy Středozemě.
The Lord of the Rings Symphony
Autor kolem sebe shromáždil představitele nejrůznějších stylů, instrumentář a interprety ze všech částí světa, a jejich prostřednictvím vtiskl jedinečný hudební charakter každému z Tolkienových národů. Venkovští a prostí hobiti tak dostali základ ukotvený v keltských tóninách. Mystičtí elfové se zvukově přiblížili éterické paletě orientu. Trpaslíci dostali do vínku shluky paralelních harmonií a drsný, hrdelní mužský sbor. Hordy nepřátelských skřetů si od Shorea vysloužily nejdivočejší perkusí prosycené zvukové pozadí, v němž figurují japonské bubny taikó, kovové zvonové pláště a řetězy tahané přes struny klavíru, zatímco svět lidí dostal hudební řeč charakterizovanou strohými a pátravými figurami plechových dechů.
Po vzoru opery se pak všechny tyto hudební světy promíchaly, přičemž tu a tam mezi nimi docházelo ke spojení sil s cílem umocnění účinku, jindy se naopak drsně střetávaly.
Po čtyřech letech práce byla Symfonie dokončena. Široce rozklenutý záběr díla si žádá k provedení symfonický orchestr, smíšený sbor, dětský sbor a řadu instrumentálních a pěveckých sólistů.
Autogram
Skladbu jste určitě poznali, je to Breaking of the Fellowship, skladba, která mi občas dokáže pořádně pročistit slzné kanálky :D

Raffi - Banana Phone

16. listopadu 2010 v 21:26 | Ynka |  Songy a soundtracky
Moje oblíbená skvěle praštěná veselá a nespoutaná písnička od zpěváka Raffiho, která je tak šílená, že mi vždycky zvedne náladu :o)

... aneb jakou by asi mělo výhodu mít místo mobilu telefon z banánu? - Tak především byste jím mohli volat a potom ho sníst! :D
...
Text:

Ding-a-ling-ling-ling-ling-ling-ling-ling!

Boo-ba-doo-ba-doop!
Boo-ba-doo-ba-doop!

Ring ring ring ring ring ring ring
Banana phone
Ring ring ring ring ring ring ring
Banana phone
I've got this feeling, so appealing,
for us to get together and sing. Sing!

Ring ring ring ring ring ring ring banana phone
Ding dong ding dong ding dong ding donana phone
It grows in bunches, I've got my hunches,
It's the best! Beats the rest!
Cellular, modular, interactivodular!

Ring ring ring ring ring ring ring banana phone
Boop-boo-ba-doo-ba-doop!
Ping pong ping pong ping pong ping panana phone
It's no baloney, it ain't a p(h)ony
My cellular bananular phone!

Don't need quarters, don't need dimes,
to call a friend of mine!
Don't need computer or TV,
to have a real good time!
I'll call for pizza. I'll call my cat.
I'll call the white house, have a chat!
I'll place a call around the world, operator get me Beijing-jing-jing-jing!

(sólo saxofonu)
Yeah!

Play that thing!
(sólo klavíru)

Whooo Hooo!

Ring ring ring ring ring ring ring
Banana phone
Boop-boo-ba-doo-ba-doop
Ying yang ying yang ying yang ying yonana phone
It's a real live mama and papa phone,
a brother and sister and a dogaphone,
a grandpa phone and a grammophone too! Oh yeah!
My cellular, bananular phone!

Banana phone, ring ring ring!
(It's a phone with a peel!)
Banana phone, ring ring ring!
(Now you can have your phone and eat it too!)
Banana phone, ring ring ring!
(This song drives me bananas!)
Banana phone, ring ring ring!
Boo-ba-doo-ba-doop-doop-doop!

(pokud byste chtěli vědět jak vypadá orginální verze (protože tohle je verze zrychlená), můžete se podívat tady, je to taková odpočinková swingová věc :o) )

Nový spřátelený blog - Lorane

15. listopadu 2010 v 15:21 | Ynka |  !!!Spřátelené!!!
Nový spřátelený blog milé Lorane, která se  věnuje snad všemu (např. fotí, kreslí, píše a čte) :o), naleznete tady :o)

...

Rovnou z kina - Já, padouch

10. listopadu 2010 v 20:10 | Ynka |  Rovnou z kina
Tak jsem dneska byla na novém animovaném filmu od Pixaru Já, padouch (v originálu pod názvem Despicable Me), na který jsem si brousila zuby už asi dva měsíce - od té doby, kdy jsem poprvé viděla trailer :o)

Nebudu vám tady dopodrobna popisovat děj, protože jednak trailer, ktarý přikládám, mluví za vše, a taky vás nechci ochuzovat o zážitky tím, že vám všechno vyžvaním... :o)

Mně osobně se film líbil, můžu vám ho doporučit, nasmála jsem se u něj a dávám mu 89% :o)


AVATAR

4. listopadu 2010 v 19:50 | Ynka |  Moje recenze filmů
K napsání tohoto článku mě vedly dvě věci, zaprvé: zjistila jsem, že mi tady chybí recenze na můj tak milovaný film, a zadruhé: nemůžu se zbavit dojmu, že všichni, kteří Avatar striktně odmítají (ať už z nevědomosti, nepochopení nebo pouhého principu), mu prostě křivdí. A to jsem pochopitelně nemohla nechat jen tak! :o)

Nebudu nikoho nutit, aby v sobě zažehl jiskru nadšení a začal mít Avatar rád; snažím se tady jen obhájit něco, co je mi drahé a byla bych ráda, kdyby se po přečtení tohoto článku všichni odmítavci pokusili ze své vlastní vůle na tento film podívat trochu jiným pohledem - ne tím obvyklým cynickým, pohrdavým a nedávajícím šanci; a kdyby všem příznivcům článek udělal radost.
(zapněte si zvuk a spusťte soundtrack!! :o))


Tak, jak začít... Avatar je ve své podstatě velice pozoruhodný film. Dosud se mi nikdy nestalo, že bych byla tak vtažena do děje. Jistě, spousta filmů toto umí - chytí vás za srdce a nepustí jej; vaše srdce tak zároveň tluče s hlavními hrdiny, všichni to známe :o). Ale být vtaženi do děje FYZICKY?? Být obklopeni novým světem a mít pocit, že "jsme v něm"??? Tohle taky znáte? Já už, díky Avataru, ano. Je to docela zvláštní pocit :o) A ne náhodou jsem okolo sebe slýchala "já bych tam zase chtěl být" "chtěl bych se tam vrátit zpátky"... atd. Všimněte si - ne "chci to vidět znovu", ale "být tam"!

Avatar

Po technické stránce dosud nebylo vytvořeno nic takového; autoři se rozhodli počítačovou cestou vytvořit přírodu, ale nikoli tak, že by se snažili kopírovat to, co je nám známé a v naší přírodě se běžně vyskytuje; vytvořili nový svět vyvíjející se nezávisle na tom našem. Na Jamesovi Cameronovi je úžasné, že neustále posunuje hranice trikových možností, ať už se podíváme na jeho Propast, Terminátora, Pravdivé lži nebo Titanic. Vždy přijde s něčím novým a dosud neozkoušeným, nehledě na to, že dokáže každý film tak perfektně zachytit, že prakticky nestárne - jeho filmy jsou oblíbené a po technické stránce sledovatelné ještě teď, i když jsou některé už přes čtyřicet let staré; to je mimochodem taky důvod, proč filmoví kritici považují Camerona za jednoho z nejlepších (někteří dokonce za nejlepšího) režiséra dnešního světa. Vždycky předběhne svou dobu a jeho filmy se tak stávají nesmrtelnými.

Dalším pozitivním bodem na Cameronově tvorbě je jeho výjimečný cit pro detaily, což má za následek, že Avatar maximálně využívá široké plátno a přitom klade důraz na detail. A taky, že Cameron nikdy nevyvolává akci, aby byla akce, ale akce je jenom nevyhnutelným vyvrcholením všech událostí.

Na samotném příběhu považuji za nejkouzelnější schopnost souznění lidu Na´Vi s přírodou. Troufám si tvrdit, že to je jeden z nejhlavnějších faktorů, proč se lidem Avatar tak líbí. Všichni to totiž cítíme. Máme s naší Matkou Zemí určité pouto, které je ale oslabené vývojem moderního světa a postupným odcizováním se přírodě. Pro člověka je totiž souznění s přírodou přirozené, ať už chce nebo nechce, a spousta lidí si to začíná znovu uvědomovat. Bohužel v našich podmínkách je čím dál těžší toto pouto pocítit; většině lidí se to podaří jen když si vyjde na procházku třeba do lesa; když jsou ale opět ve městě, často bohužel necítí nic, snad jen, že jim něco chybí...
A proto se nám kultura Na´Vi tak zamlouvá - žít v přírodě, žít s přírodou a sdílet s ní jednu duši, jeden dech.

Avatar

Cameron si je jako scénárista přitom dobře vědom, že může být obviněn z laciné propagandy ekologie nebo myšlenky, že naše planeta je živý a myslící organismus. Takzvanou teorii Gaia nejde moc dobře dokázat v našich podmínkách, ale ve filmu je reálná, protože veškerá výměna duchovních informací je tu fyzikálně a biologicky měřitelná. Znamená to tedy, že hrdinové mají plné oprávnění bojovat ve jménu přírody.

Další fakt je, že za současného stavu nelze natočit dokonalejší film, který lépe splní to, co si předsevzal. A s největší pravděpodobností ani několik let nic podobně dokonalého v pravém slova smyslu nevznikne, protože - jak už jsem psala - Cameron opět předběhl svou dobu.

Je taky nutné neustále zdůrazňovat (zvlášť pro ty, kteří Avatar neviděli), že na 3D plátně vyzní úplně jinak. Já jsem ho sice ve 3D neviděla (čehož docela lituju... :o( ), ale i tak jsem z jeho vizuální stránky byla naprosto unesená. Všechno je tu perfektně přehledné (nejen vizuálně ostré) a dramaturgicky motivované. Mimoto, není třeba se zabývat puntičkařením, jak funguje přenos mysli do avatara a kdy, popř. kolik hodin operátoři spí, nebo jestli obří šíp z třímetrového luku opravdu prostřelí okno bojové helikoptéry.
(doposlouchat a pustit další! - teprve potom můžete číst dál :D )


Český dabing filmu byl víceméně nutný, a to nejen kvůli tomu, že se při 3D projekci titulky špatně čtou. Titulky uvidíte pouze v případě, kdy se mluví jazykem domorodců Na´Vi, který má na nás působit zcela cize; byl totiž vytvořen lingvistou Paulem Frommerem, kterého si James Cameron najal, aby vytvořil úplně nový jazyk, který se bude snadno vyslovovat hercům a nebude podobný žádnému existujícímu jazyku. Frommer pro film vymyslel zhruba 500 slov.

Samotný styl vyprávění, který nás nenásilnou formou učí poznávat nový svět, mít ho rád, sžít se s ním a vrůst do něj, v nás probudí osobní zájem o tento svět a chceme ho - stejně jako hlavní hrdinové - chránit před zničením. Právě proto Avatar vyvolává tak neuvěřitelně silné ztotožnění a fandění hlavním hrdinům, kteří - i když jsou vytvořeni počítačem - v nás něco zanechají.

AVATAR

Délka: 166 minut

Žánr: Sci-fi, dobrodružný, fantasy, akční  

Režie: James Cameron

Scénář: James Cameron

Hudba: James Horner

Obsazení: Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Zoe Saldana, Joel Moore, Wes Studi, Laz Alonso, CCH Pounder, Stephen Lang, Dileep Rao, James Pitt, Amy Clover, Peter Mensah, Matt Gerald, a další.

Světová premiéra: 10. prosince 2009

Česká premiéra: 17. prosince 2009

Plakát

Příběh se odehrává v budoucnosti v roce 2154 na vzdálené planetě Pandora. Kvůli jiným bioklimatickým podmínkám se zde vyskytuje příroda nepodobná té naší a žijí na ní domorodí lidé zvaní Na´Vi, kteří měří přes tři metry a mají modrou barvu kůže. Pandora je také velmi bohatá na nerostné suroviny; proto sem přilétají armády žoldáků z našeho světa, aby zde těžili velmi drahý a ceněný kov - unoptanium. Největší ložisko unoptania se ale nachází pod stromem, na kterém Na´Vi žijí, a proto se rozjíždí velký vědecký projekt nazvaný Avatar, kdy spojením lidské DNA a DNA domorodců vznikají tzv. avataři, na kteří se lidé, kterým byla DNA odebrána, mohou napojit a myslí je na dálku ovládat. Podnikatelé doufají, že se jim pomocí avatarů podaří najít způsob, jak s místními vyjednat přestěhování.

Jake Sully (Sam Worthington), bývalý příslušník námořní pěchoty, nyní ale kvůli poškození páteře upoután na vozík, přilétá na Pandoru, aby zastoupil svého náhle zemřelého bratra-dvojče v projektu Avatar. Dostane se tak pod vedení doktorky Grace Augustinové (Sigourney Weaver), která kromě řízení projektu zkoumá biologii pandorských lesů.

Po sérii ne zrovna šťastných událostí se Jake v těle avatara dostane mezi Na´Vi, kteří ho nakonec přijmou a začnou ho učit jejich zvykům. Jake tak spolu s náčelníkovou dcerou Neytiri, do které se později zamiluje, objevuje rostliny, zvířata a učí se Na´Vijské kultuře, která spočívá především v souznění s přírodou a jejím "duchem", kterého nazývají Eywa.

I přes veškerou snahu se Jakeovi nepodaří diplomatickou cestou Na´Vi přestěhovat, a proto podnikatelé v čele s Parkerem Selfridgem (Giovanni Ribisi) a velitel žoldácké armády Miles Quaritch (Stephen Lang) začínají válku proti domorocům, na jejichž straně je pouze Jake a vědecké oddělení.
Jak všechno nakonec dopadne určitě víte, a pokud jste přece jenom Avatar neviděli, nechte se překvapit :o).
(stejný postup :o)))


No není ten soundtrack úžasný? :o) - jak se ostatně od Jamese Hornera dalo čekat...  

(soundtrack č. 1 - Becoming One of The People; soundtrack č. 2 - Gathering All The Na´Vi Clans For Battle; soundtrack č. 3 - War)

Tak, snad jsem napsala všechno co jsem chtěla a můžu si tento úkol v klidu odšktrnout ;o) Doufám, že vás článek potěšil, a pokud patříte mezi nepříznivce, že vám alespoň něco dal. Ještě poměrně nedávno jsem sama měla stejný postoj k Harrymu Potterovi, který mi připadal jako taková neustále dokola se opakující pohádka pro dospívající. Dala jsem mu ale šanci a objevila v něm skryté kouzlo a musím přiznat, že jsem mu velice křivdila a ráda se na něj podívám znovu. Odmítání něčeho z pouhého principu totiž bytostně nesnáším a svým způsobem se stydím za to, že jsem přesně tohle udělala; i když jde o takovou "prkotinu" jako je film. A proto se prosím poučte z chyb druhých ( :o) ) a nedělejte podobné hlouposti; ochuzujete se totiž o báječné zážitky! ;o)

(inspirací se mi stala recenze Kamila Fily)

Sluníčko, podzim, Hobit, prázdniny a Harry Potter... :o)

1. listopadu 2010 v 21:17 | Ynka |  Adminka Ynka
Nejspíš za sebou stejně jako já máte podzimní prázdniny. Počasí u nás bylo nádherné, svítilo sluníčko a víkend včetně pátku byl celkem teplý. Některé stromy začínají zlátnout, některé mají už zlatou fázi za sebou a shazují hnědé listí. Sluneční paprsky, které už dávnou nejsou jasné a zářivé, ale jejich světlo je rozptýlené a jemné, líně prosvěcují každé podzimní odpoledně jako by něžně líbaly naši Matku Zemi. Je to prostě kouzelné, nevím co jiného bych měla dodat. Když jsem včera šla vynést ven kýbl s pro tento moment nepodstatným odpadem přírodního charakteru pocházejícího od našeho králíčka, krása tohoto podzimního divu byla tak silná, že jsem dobu stála na zahradě a nechala se tou krásou zcela prostoupit; vůbec mě nezajímalo, že mi v kraťounkém tričínku začíná být zima, nevnímala jsem to, nechtělo se mi pryč, chtěla jsem tam jen zůstat a být součástí přírody, součástí té boží krásy... začala jsem tiše zpívat. Dokonce! - tohle nikdy nedělám! :o)

Podzim

Byl to prostě nádherný poslední říjnový den. Myslela jsem, že bude poslední, protože začíná listopad a s ním tradiční dušičkové období mlhy, deště a lezavé zimy, které nám dává najevo, že slunečné dny jsou ty tam. K mému překvapení i nadále svítí sluníčko a je poměrně teplo. Vážně si nevzpomínám, jestli jsem vůbec někdy zažila takový příjemný začátek listopadu...

Další faktor přispívající k mému pohodovému rozpoležení je náš milovaný, zpočátku velmi problematický a taky dlouze očekávaný... Hobit :o). Jak už určitě všichni víte a taky se z toho patřičně radujete, natáčení se konečně rozjelo, vše je pod vedením Ringery oblíbeného Petera Jacksona, natáčí se na Novém Zélandě (abych pravdu řekla, ani si nedokážu představit, že by se mělo natáčet někde jinde!) a i herecké obsazení vypadá více než dobře. Což je fajn a já jsem strašně vdečná, že se to konečeně vyvíjí dobře, po těch měsících nejistot, a snad se i dobéřeme do zdárného konce :o).
Nevím jak vy ostatní (zvlášť vy, kteří jste starší), ale já jsem u zrodu Pána Prstenů nebyla (vlastně ani nemohla, bylo mi tehdy asi 7 let), neprožila jsem si žádné fanouškovské nadšení a držení palců lidem, kteří se nám těžkou prací a plody svých mnohaletých zkušeností snaží přiblížit Středozem... nyní ale - jako všichni Ringers - stojím ve víru toho všeho a je to něco nepopsatelného, protože vnímám, že v tomhle rozhodně nejsem sama a že část srdce každého z nás se právě nachází na Novém Zélandě a podporuje filmový štáb při jeho práci. Jsme to MY! My všichni, všichni Ringers společnými silami (ať už fyzickými nebo spirituálními) vytváříme Hobita! Uvědomujete si to? :o) Je to úžasné a mockrát za to děkuji...

Hobit

Taky jsem se o prázdninách dala zase do čtení a dopadlo to tak, že jsem celé prázdniny (alespoň celý víkend) pročetla... :o) Jo jo, když máte zajímavou knihu... o)
(konkrétně třetí díl fantasy díla australského spisovatele Gartha Nixe nazvaný Abhorsenka - ještě vám o tom určitě napíšu, až to dočtu; pokud vás to zajímá a chcete vědět hned o co jde, TADY si můžete přečíst moji recenzi prvního dílu Sabriel)

Určitě už se také třesete zvědavostí, co dělá Harry Potter v nadpisu článku na MÉM blogu... No... ehm... hm... v poslední době začala Ringwil stahovat díly Harryho Pottera, tak jsme se na to podívaly, už nám to dávalo nějaký smysl (i když základní myšlenka je pořád dokola), dokonce jsme se u toho bavily! :D Musím přiznat, že zvlášť poslední díly na mě udělaly dojem svým filmovým zpracováním - dobrá kamera, dobrý scénář, propracované scény... úrovní se totiž už blíží k megafilmům, a to se musí ocenit :o) Naším nejoblíbenějším dílem se stal Harry Potter a Ohnivý pohár ;o))

Mohlo by se tudíž stát, že se tady o Harrym Potterovi ještě něco dočtete (nemluvě o tom, že mám nutkání jít si na poslední díly do kina, sedmička má skvělý trailer!), možná... :o) Spíš asi ne; tady přece jenom sídlí Středozem a ne Bradavice ;o))

Tak to by asi bylo pro dnešek všechno :o) Chudáčci, lituju vás... - já se vždycky jednou za čas zblázním a vy to musíte číst...