Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Listopad 2009

Sarah Brightman

22. listopadu 2009 v 20:35 | Ynka |  Životopisy
Četla jsem zarážející článek v jednom časopise - Sarah Brightman, celosvětově uznávaná umělkyně, a v Česku ji skoro nikdo nezná!! Hrůza!

Jen doufám, že vy, mnou uznávaní umělci, mezi takové kulturní barbary nepatříte! A pokud přece jen ano, tak VÁM to samozřejmě odpouštím, nicméně se vám pokusím Sarah předtavit, ať už ji znáte nebo neznáte. Třeba ke mně zavítá i nějaký ten barbar a přečtením mého článku si pořádně rozšíří obzory, a třeba těch barbarů bude víc a podaří se nám Sarah v Česku přece jen proslavit :o)


SARAH BRIGHTMAN

Anglická sopranistka, herečka a tanečnice Sarah Brightman se narodila 14 srpna 1960 v Anglii. Již v raném věku tíhla k umění - hrála na klavír, a už ve třech letech začala chodit do baletu. Od jedenácti let studovala internátní divadelní školu, a dyž jí bylo šestnáct, vstoupila do taneční skupiny Pan´s People, později do Hot Gossip, se kterými úspěšně debutovala s provokativními disco hity.

Svetového ohlasu dosáhla nejdříve jako muzikálová star. Při vystupování v muzikálu Cats se seznámila s autorem hudby, celosvětově uznávaným skladatelem Andrew Lloyd Webberem (určitě ho znáte), jehož si v roce 1984 vzala za manžela. Byla mu inspirací pro napsání těch nejslavnějších muzikálů. Rozvedli se na začátku 90. let, zůstali však nejlepšími přáteli.


Sarah se vydala na sólovou hudební dráhu a vydala více než desítku úspěšných alb, a je považovaná za nejprodávanější sopranistku všech dob.

Sarah, majitelka jednoho z nejkrásnějších hlasů planety si vysloužila přezdívku Hlas anděla. Jako jedna z mála zpěvaček dokáže zaujmout hned dvěma hlasovými polohami - operní a popovou. Určitě znáte slavný duet s Andreou Bocellim - Time To Say Goodbye/Conte Partiro.


Jako jediná na světě dokonce dvakrát otevírala olympijské hry; jednou v Barceloně, podruhé v Pekingu. Sarah se řadí ve světě hudby k unikátu. Svým nevídaným hlasovým rozsahem dokáže pojmout jak operní a klasickou hudbu, tak pop.

Vybrala jsem pro vás tři ukázky :o) :

Conte Partiro/Time To Say Goodbye

- duet s Andreou Bocellim
- určitě znáte
- moje oblíbená... :o)
Pie Jesu

- vánoční píseň
- nejspíš taky znáte
- poněkud starší video, snad to nevadí ;o)
Phantom of the Oper (Fantom opery)

- napsal již zmiňovaný Andrew Lloyd Webber
- taky určitě znáte
- duet s Antoniem Banderasem
- rozhodně si počkejte na konec - aneb nenechte si ujít jedinečný tón e z tříčárkované oktávy (pro nehudebníky: to je tón o celou oktávu výš než je "to" e, které nám, obyčejným smrtelníkům, při zpěvu činí takové problémy...)
Huráá!!!

21. listopadu 2009 v 17:48 | Ynka |  Deník & Aktuality
Tak jsem už zase zpátky!! Moje nepřítomnost byla poněkud delší než je vhodné, únosné, zodpovědné a na místě. (ostatně jako všechny moje nepřítomnosti od začátku školního roku...) Mohl za to nenadálý shon, mnoho povinností, neustále obsazený počítač u nás doma, a tak dále, však to znáte... :o) Ovšem musím podotknout, že mi to moje ukecaný psaní a kontakt s vámi se všemi moc chyběl...

... to se už nesmí opakovat!

A tak jsem se rozhodla, že doma nastolím brutalitu a budu všechny, kteří budou sedět u počítače z čisté zábavy a ne kvůli práci a jiným povinnostem, nemilosrdně vyhazovat, tak. To jen abyste věděli :o)

(na závěr by bylo vhodné podotknout, že poslední odstavec byl pokus o vtip, jen jsem chtěla dát najevo, že se budu snažit tady být co nejčastěji to jen půjde. Pokud vám to vtipné nepřipadalo, bude to nejspíš tím, že jsem dlouho nic nepsala a vyjela tak ze zaběhnutých kolejí mého humoru, který teď "zvlčil" a rozběhl se všemi směry... :o) - to taky nebylo vtipný, chápu, už toho radši nechám :o)) )

pa pa