Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Srpen 2009

Poslední den prázdnin...

31. srpna 2009 v 20:12 | Ynka |  Deník & Aktuality
Tak jak se cítíte? Jak vám je tam uvnitř? :o) Co se vám honí hlavou? Asi ne zrovna nejpříjemnější věci, že... Ale hlavně - Jak jste si užili dnešní den, poslední den prázdnin?

Já osobně jsem ho využila trochu aktivněji, protože jsem s mamkou a sestřičkou Ringwil jela na nákupy do Jihlavy. Na celý den. Prolezly jsme hromadu obchoďáků plus celý City Park a nakoupily hromadu věcí, jak do školy tak oblečení a nějaký ty blbůstky...

(např. nám mamka koupila sadu pravíteček - takových těch, která nosí prvňáčci - v růžové barvě a s medvídky, protože jsme jí horlivě vysvětlovaly jak moc je potřebujeme na rýsování :o))) - no zkrátka samý kraviny jsme dneska všechny tři dělaly, byla velká legrace... mimochodem těm pravítkům se s mamkou smějeme ještě teď... možná si říkáte, že jsme se zbláznily, ale mně připadá správně ujetý mít ve druhém ročníku střední školy růžová pravítka s medvídkama a s dírkami ve tvaru koleček na obtahování...)

Taky jsme v City Parku zašly na čaj do čajovny patřící Coffeeshop Company a já a Ringwil jsme si daly čaj Chai Chai - indický kořenitý čaj, který se tradičně podává s mlékem... byl senzační! :o)

...zkrátka JÁ jsem si dnešní den užila... :o)

Paříž - 2. den

26. srpna 2009 v 17:11 | Ynka |  Moje fotešky
Konečně si můžete prohlédnout již dlouho slibované fotky, a to fotky z druhého dne našeho školního pobytu v Paříži. Tak ať se vám francouzské památky líbí stejně jako mně! :o)

Po vydatné a výborné snídani v našem hotelu jsme nasedli do zájezdového autobusu a s paní průvodkyní vyrazili rovnou do...

...Versailles! [versaj] Do jednoho z nejznámějších paláců, paláce krále Ludvíka XIV. ...

Nejdřív jsme se šli podívat do versailleských zahrad, protože ještě nezačínaly prohlídky zámku...Uvnitř zámku...

Slavná Zrcadlová síň...Potom jsme navštívili Panthéon, kde se v podzemí nachází hrobky slavných osobností dějin, jako např. manželé Pierre Curie a Marie Curie-Sklodowska, Voltaire, Victor Hugo nabo Alexander Dumas.

Slavné hodiny...


V podzemí... :o)


Dále jsme se šli podívat na slavnou pařížskou univerzitu - Sorbonu...Potom jsme šli kolem slavného chrámu Notre-Dame [notr dam], je kouzelný, nemyslíte? :o) (to byla pouze řečnická otázka...)


Pak jsme zamířili přes tržiště na Montmartru ke kostelu Sacré-Coeur [sakr kér] (určitě to jméno také znáte) vystavěnému navenek v ruském stylu. Tento kostel mě ale, když jsem do něj vešla, naprosto uchvátil... tak krásný kostel jsem ještě neviděla, škoda že se tam nesmělo fotit... :o( (abyste rozuměli - fotit se nesmělo nikde, ale jenom tady si vás okamžitě všimli a skásli vás hned jak viděli, že vytahujete foťák... škoda no... asi se tam přece jenom budete muset podívat sami ;o) )

(pohled dolů z plošinky před Sacré-Coeur)A nakonec hurá do hotelu a do postele :o))

Žiju! :o)

11. srpna 2009 v 22:30 | Ynka |  Deník & Aktuality
Možná jste si říkali: "Kde je takovou dobu??" "Zase žádný článek?" "Už mě s tím s..." "Že by se ozvala?" "Žije vůbec ještě?" - ano, žiju!! :o) Některé z vás tato zpráva sice nepotěší, ale vy, kteří jste uronili nejednu slzu nad tím, že si nemůžete pročítat moje kecy, teď jistě skáčete radostí...

Abych pravdu řekla, neozvala jsem se, protože jsem měla spoustu práce, taky chodím na brigádu, a spoustu starostí, a každou volnou chvilku jsem čuměla na Blood+ místo toho, abych vám napsala pár řádků... nicméně Blood+ jsem zkoukla celé a určitě vám o tom ještě něco napíšu, protože je to vážně úžasný seriál. (ale abyste se neradovali, že teď na vás budu mít času víc - teď se zase pro změnu dívám na Ouran High School Host Club... :o) )

Ale přece jenom jsem každou chvíli na počítači nevěnovala Blood+, ale upravovala jsem pro vás fotky z Paříže (které tady sice měly být už před rokem, ale jaksi jsem na ně zapomněla, he...)

...takže se mnou prosím buďte trpěliví a zanedlouho se tady objeví Paříž, Paříž, Paříž... :o)

Děkuju!