Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Květen 2009

Ach, ten PC...

25. května 2009 v 12:49 | Ynka |  Deník & Aktuality
Jak už jsem vám psala, náš počítač asi před čtrnácti dny chytil vir Trójského koně. Vir se naštěstí podařilo odstranit :o) Ovšem nebylo nám dopřáno radovat se příliš dlouho, neboť počítač tvrdí, že nemůže nalézt systém Windows a musíme ho proto nainstalovat...

Instalační CD jsme našli, ale instalaci přece jen svěříme do rukou někomu, kdo tomu víc rozumí. Za jak dlouho to bude, nevím.

Teď momentálně píšu ze školního PC, načerno v IVT... :o)

Připomínám, že ve čvrtek se koná naše dlouho očekávané LotRS, a že se moc moc těším :o)

Až bude náš počítač v pořádku, tak vám o LotRS a našem setkání blogerů napíšu pořádný článek! :o)

Tak zatím ahoj, budu na vás ve čtvrtek myslet, a doufám, že se tady znovu setkáme co nejdřív!! :o))

Zítra je taky den (povídka, úvaha)

18. května 2009 v 21:39 | Ynka |  Literární dílka
V šuplíku plném pamětin jsem mimo jiné objevila i slohovou práci z tercie (tj. před 2 roky), jejíž zadání znělo: nadpis - Zítra je taky den, volný slohový útvar.

Po dnešním přečtění bych to shrnula jako velmi depresivní... :o) no, posuďte sami :o))

ZÍTRA JE TAKY DEN

"Jé! To je ale krásný dárek!" zvolala malá Ellie, když otevřela papírovou krabici od bot, kterou dostala k narozeninám. Maminka jí totiž darovala malé šedobílé koťátko. Ellie měla vždycky kočky ráda a kotě bylo ten nejlepší dárek.

"Jakou má jemnou srst!" radovala se Ellie. "Ano," řekla maminka. "Vyroste z něj zdravá mladá kočka." Potom se usmála a dodala: "Tak jako z tebe." Ellie se usmála také a koťátko pohladila. Nejvíc ji však uchvátily jeho oči. Krásné velké a modré. Ellie se do nich dlouze zahleděla. "Bude se jmenovat Sandy." řekla.


Ellie si Sandy okamžitě zamilovala. Byla pro ni téměř vším a Sandy jí její lásku s radostí opětovala. Nebyla snad jediná chvíle Elliina volného času, kterou by nestrávila se Sandy. Chodily spolu na procházky do parku, nakupovat a na zmrzlinu. Dívaly se spolu na televizi a venku hrály na schovávanou. Elliina maminka měla radost.

A tak plynul čas. Ze Sandy vyrostla zdravá krásná kočka a z Ellie mladá slečna. Jejich štěstí bylo dokonalé. Téměř... Sandy už totiž bylo skoro 15 let, což je u koček průměrný úmrtní věk. Ellie věděla, že Sandy už na světě dlouho nebude, ale nechtěla si to připustit a předčasně se tím trápit. Jenže co bylo neodvratitelné se samozřejmě stalo. Sandy jednoho dne svá krásná modrá očka zavřela navždy. Ellie se zhroutil svět.

"Nebreč Ellie," řekla maminka soucitně a vzala Ellie, která klečela nad Sandyiným hrobem, kolem ramen. "I když se ti zdá, že světla okolního světa pohasínají a ty se propadáš do nekonečné hořkosti smutku, musíš se sebrat a žít dál. Už kvůli Sandy. Ta by určitě nechtěla, aby jsi se trápila a zahodila svůj život. Musíš žít dál. Zítra je taky den. Den plný světla, před kterým temnota prchá. Přijmi to světlo do svého srdce a žij šťastně a radostně. Vždyť zítra je taky den."

A podobně je to i v našem životě. Když kráčíme po své cestě osudu, která je vždy zpletitá a nesnadná, je mnoho chvil, kdy máme chuť se vzdát. A když takto zakopneme, neměli bychom podléhat temnotě v našich srdcích, ale vstát a jít dál. Jít dál a prožívat další dny, další zítřky. Strávit je s někým, kdo nás má rád a kvůli komu má náš život smysl...

Už se to blíží...!! :o)

14. května 2009 v 17:47 | Ynka |  Deník & Aktuality
Ano, dnes zbývá přesně čtrnáct dní do doby, kdy bude v Praze poprvé uvedena LotR Symphony!!! Pořád ještě nemůžu uvěřit, že tam jedu taky a tohoto slavného okamžiku se zúčastním... :o)

Ode dne, kdy jsem se díky Clarett o LotRS dozvěděla a dostala souhlas k účasti, jsem počítala měsíce, pak týdny, teď už dny, a jsem zvědavá, jestli se přes hodiny dostanu až k minutám a sekundám :o) nicméně se strašně těším, a pro vás jsem sem vložila video s jednou z mých nejoblíbenějších skladeb od Howarda Shorea - The Grey Havens (Šedé přístavy)...

Ve videu uvidíte LotR symfonický orchestr, sbor a dokonce i samotného Howarda na místě dirigenta, tak se podívejte ;o)

(je to vlastně samotný závěr celé symfonie)PS: poprosila jsem mamku, aby mi z Popronu objednala nově vycházející knihu Pán Prstenů a filozofie a kniha v pondělí přišla!! Začala jsem číst začátek, a je nesmírně zajímavá... no, až to dočtu, tak vám o tom řeknu ještě něco blíž :o)

Nedořešená bleskovka a jeden nemilý fakt...

8. května 2009 v 19:55 | Ynka |  Deník & Aktuality
Ahoj, mí milí přátelé, kteří jste nebyli odrazeni slovním spojením "nedořešená bleskovka" v nadpise, značícím, že už zase otravuju s tou bleskovkou, a dál čtete tento článek... :o)

Tím nemilým faktem myslím fakt, že se nám do počítače dostal vir (konkrétně Trójský kůň, a možná ještě další viry), což znamená, že nemůžeme s počítačem pracovat tak, jak bychom chtěli nebo potřebovali. Při delším provozu, při spuštění multimédií (a to i našich oblíbených písniček a videí!!) a jiné větší zátěži se vždy bez upozornění sám restartuje, chudáček náš nejmilejší... :o( snažíme se tento problém vyřešit, ale zatím se nám to ještě nepodařilo na 100%.

A teď k té bleskovce... :o) podle minulé "diskuze" (lze-li to tak nazvat...) jsme se shodli na tom, že nejlepší slova jsou Linquetta, Quettalin a Istya. Clarett ještě navrhovala slovo Lintistya a Jíťa slovo Linistyquetta (vím, že to byl vtip :o) ), které jsem správně přečetla až na třetí pokus :o)) - rozhodla jsem se je také zařadit do ankety pod tímto článkem.

Vyberte si prosím slovo, které se vám nejvíc líbí a hlasujte pro něj, a hlavně nezapomeňte, že slovo, které bude mít nejvíc hlasů si dovoluji prohlásit za náhradu slova "bleskovka" a vy už nebudete mít jinou možnost než tohle slovo používat - ha! :o) (ne, to byl vtip, jen jsem to chtěla trochu zdramatizovat... :o) )

...zkrátka jsem chtěla říct, abyste to nebrali na lehkou váhu, neboť tohle rozhodování mám v plánu brát jako definitivní/konečné. Nechť vaše hlasy rozhodnou! :o)

PS: pokud máte někdo nějakou připomínku, tak ji samozřejmě napište, má to být rozhodování kolektivu a ne jen moje... nebojte se vyjádřit svůj názor, budu ráda :o)

Diplom od Nessy

2. května 2009 v 20:56 | Ynka |  Soutěže a Quettalin
Diplom, který jsem dostala od Nessy za bleskovku... je opravdu překrásný!! :o)

DĚKUJU!!!