Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Prosinec 2008

Happy New Year...

31. prosince 2008 v 20:53 | Ynka
...bych napsala, ale podle mě by se na českých serverech mělo psát ve větší míře česky, takže Šťastný Nový rok a nový rok! :o)

Doufám, že jste si včerejšek parádně užili, pořádně se rozloučili s rokem 2008, který byl (aspoň pro mě) vydařený a plný nových, skvělých zážitků (až na tu celosvětovou hospodářskou krizi na jeho konci - ta se mu moc nepovedla) a nadšeně vykročili do roku nového, který snad taky přinese tolik báječných věcí a třeba nějakým zázrakem zlikviduje tu krizi...

Dál bych vám všem chtěla móóóc poděkovat za vaši celoroční přízeň, která se, doufám, nezmění a dál se tady budeme scházet :o)

Taky bych chtěla poděkovat všem mým spřáteleným blogerům (spíš blogerkám) a lidičkám typu Tera, kteří jsou tady prakticky pořád, jak tak zjišťuju... a to mě těší :o))

Zkrátka děkuju moc, krásně si užijte dnešní den a přeju úspěšný rok 2009 :o)

Diplomy? - ne, diplom :o)

30. prosince 2008 v 11:23 | Ynka |  Soutěže a Quettalin
Přesně tak , diplom za Vánoční soutěž je jen jeden... :o) Já jsem sice čekala, že zúčastněných nebude zrovna kvantum, ale že by takhle málo... a proto by potlesk pro jedinou soutěžící a vítězku Clarett měl být aspoň dvakrát tak velký, že jo? :o)

Gratuluju, Clarett a děkuju za účast!


Vánoční soutěž!

25. prosince 2008 v 13:58 | Ynka |  Soutěže a Quettalin
A je tady dlouho slibovaná a dlouho očekávaná (:o) ) soutěž... Bohužel, jestli jste čekali nějakou bleskovku nebo kvízové otázky, tak vás asi zklamu. V této soutěži totiž budete muset ukázat svůj literární talent :o))

Jde o to, že jsme asi před měsícem ve slohu dostali za úkol vytvořit ódu na naše nejoblíbenější jídlo. Byla to veliká legrace a mě tenkrát napadlo, že by to byl skvělý soutěžní úkol :o)

(čtěte pozorně!)

Zadání je stejné, akorát se vaše óda nebude týkat vašeho nejoblíbenějšího jídla, ale vánočního dárku, který vám letos udělal největší radost. Snažte se, aby óda byla co nejvtipnější. Mám pro vás dvě pomůcky:

• definice ódy (pro ty, kteří neví):

óda/hymnus = báseň nebo píseň oslavující - často velmi vzrušeně - bohy, panovníky, kladné stránky života, vlast, velikost osobnosti, krásu, lásku, přátelství, dobro, pravdu...
- často se zde objevuje vznešenost a nadnesenost stylu
- (jak jste si jistě všimli, o vtipnosti se tady nic nepíše, je to z důvodu, že ódy v dávných dobách neměly působit vtipně, ale vznešeně oslavovat danou věc; ovšem my si trochu pozměníme styl a budeme psát pomocí vtipnosti, která v nás vzniká už jen z toho, že píšeme něco, co normálně nepíšeme :o) ...zkuste vlastně vytvořit něco, jako parodii na ódu)

• a pro inspiraci (a taky abyste věděli, jak tato definice vypadá v praxi :o) ) si můžete přečíst mou ódu na moje nejoblíbenější jídlo - čokoládu :o)

Ó, ty nádherná čokoládo dohněda zbarvená, ty vznešený pokrme z bobů zralého kakaa, rodíš se v rukou odborníků firem monopolních. Ať už jsi slita do obyčejné tabulky, nebo ve formě vánočních kolekcí, vždy vypadáš i chutnáš skvěle, látko voňavá. Tvá chuť je povznášející, jak jemně se na jazyku rozplýváš. Tvé aroma z dálky cítiti je, i když máš na sobě roucho z alobalu.

Tak, můžete se pustit do práce, nebojte se toho, není to nic nezvladatelného :o) Cenu (= diplom, já totiž nic jinýho neumim :o)) ) dostanou všichni zúčastnění. Vítězem soutěže se stává ten, jehož óda mi přijde nejvtipnější. Držím palce! :o)

Soutěž končí 26. prosince o půlnoci.

Užijte si to...

24. prosince 2008 v 16:04 | Ynka |  Deník & Aktuality
Přesně tak, krásně si užijte tento vánoční čas, když už přišel... :o)

Všem vám přeju nádherný Štědrý večer, dobrého kapra, hodně dárků pod stromečkem, krásné prožití vánočních svátků a úsměv na tváři!

PS: pro ty, které zajímalo, jak vypadá přírodní vánoční stromeček, jsem speciálně nafotila náš, který jsme zrovna se ségrou dozdobily (letos mi totiž pomáhala :o) ):


Tak šťastné a veselé!

Vánoční rozhovor s Ježíškem

24. prosince 2008 v 0:01 | Ynka |  Funny
Kdysi (myslím, že loni) jsem v jednom Katolickém týdeníku našla originální článek s názvem Ježíšek je panáček, kterého tak rádi kolíbáme. A vzhledem k tomu, že je dnes Štědrý den, tak jsem se rozhodla ho tady zveřejnit :o). Autorem je Karolina Peroutková.

Jednou navečer mi někdo zaťukal na okno a já ho rychle otevřela. Světe, div se, přede mnou stál Ježíšek. Pozvala jsem ho dál a položila mu pár otázek, na které mi exkluzivně pro čtenáře KT odpověděl. Zdá se vám, že lžu? Následující rozhovor je stejně tak pravdivý, jako většina jiných Ježíškových podob, jimiž se zvláště o Vánocích tak rádi obklopujeme.

Ježíšku, znáš chuť vánočního cukroví?

Miluju perníky. Chutnají mi moc, ale jak začne hospodyně s plechem třískat, protože toho peče nepřeberné množství a nedaří se jí všechno stihnout, chutnat mi přestane. Mám také rád, když si někdo z těsta vytvaruje to, co doopravdy chce, nepoužívá formičky. A i když se to pak na plechu rozpadne, nevadí to.

Jak budeš trávit Štědrý den?

Budu se věnovat lidem. Ze všeho, co dělají, chci "ochutnat" aspoň kousek a těšit se z toho. Mám rád pohádky z každého koutu země, zajímavé jsou indické. Arabské taky. Židovskou literaturu mám rovněž moc rád, o čínské poezii ani nemluvím.

Co by sis přál jako vánoční dárek?

O Štědrém dnu, kdy si lidé vzájemně dávají dárky, slyším nevyslyšená přání, nejčastěji dětská, protože starší lidé si toho moc nepřejí, ti maximálně očekávají nové pyžamo. Přál bych si, aby si i oni dokázali ještě něco přát. Já jsem to tuším kdesi říkal: "Nebudete-li jako děti..." Ale jednu věc bych vlastně doopravdy chtěl. Fotoaparát, stačí obyčejný, třeba Pentax MX. Zapomínám někdy, jak jsou lidi hezcí.

Nevadí ti, když si lidé vzájemně dávájí dárky a říkají, že je to od tebe?

Nemám nic proti tomu, když mě někdo bere jako Ježíška a v dospělosti se pak dokáže "poprat" s opravdovým Ježíšem. Ale někdy se bojím, že směšná karikatura veselého Ježíška zůstane v lidech napořád a nebudou pak chtít porozumět jiným mým zobrazením. Jsou to lecjaké lidské představy - od naivních dětských omalovánek, přes složité biblické obrazy, troufalé knižní a filmové postavy...

Uráží tě některá tvá zobrazení?

Když se někdo modlí s fosforovým umělohmotným růžencem, nebo má před sebou moji sochu, kolem které blikají barevné žárovky, ale já cítím, že dotyčný je uvnitř se mnou, mám radost. Když v rádiu do omrzení jede vysoká fistule Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati, tak se sice můžu tvářit kysele, ale když ucítím, že aspoň jeden člověk z toho cítí živou víru, tak si uvědomím, jak jsem se svým hodnocením pěkně mimo.
Kdysi jsem měl rád betlém od Mikoláše Aleše... Ale ptáš se špatně. Copak můžu říct, že je něco tak nebo jinak? Lidí je mnoho a nelze je měřit stejným metrem. Nemůžeš ani říct, jestli je náš rozhovor pravdivý nebo ne.

Ptám se sice hloupě, ale ptám se, to je přece důležité...

Že se o něco zajímáš je asi důležitější než to, že to zatím děláš špatně, to je pravda. Nemusí to ale každý chápat jako ty.

Ano. Ale mám se snad kvůli tomu přestat ptát? Raději ti položím poslední otázku: Nevadí ti, že jsi o Vánocích někdy zobrazován jako čokoládová figurka?

Naopak, dokázat strávit sám sebe a mít z toho ještě sladký pocit, je úžasné.

Díky za rozhovor.

Není zač. Stejně sis ho celý vymyslela.

Vánoční aktuálně

22. prosince 2008 v 18:38 | Ynka |  Deník & Aktuality
Jak to teď vypadá v mém soukromí? Nejspíš to ani nemusím popisovat - vánoční shon, úklid a obavy z toho, jestli to vůbec všechno stihnu :o)

Shon sice není tak intenzivní jako loni, protože jsme letos začali s chystáním Vánoc dřív, ale i tak mám na celé dny přesně naplánovaný rozvrh, a tak tak si najdu chvilku času...

Nicméně, i přesto se na Vánoce samozřejmě moc těším, a až se při zítřejším pečení perníčků provoní celý náš dům a všude zavládne vánoční atmosféra (která vystřídá tu předvánoční), začnu mít pocit, že Vánoce už opravdu jsou tu.

PS: Nezapomeňte na tu vánoční soutěž, která se tady bude konat! :o)


Já cestovatel :o)

18. prosince 2008 v 22:01 | Ynka |  Deník & Aktuality
Nadpis toho článku hovoří za vše ;o) týká se událostí minulých dnů.

V úterý jsme mamka, já a ségra byly v Jihlavě na vánočních nákupech. Počasí pod psa a vzhledem k tomu, že nikde neměli moc pěkných věcí, jsme se vrátili víceméně s prázdnou... :o)

Ve středu jsme se školou jeli do Mahenova divadla v Brně na činohru Furiant 2008, což je vlastně něco jako parodie na literární dílo Naši Furianti. Činohra byla moc pěkná a vtipná :o)

Toto už se netýká dnešního nadpisu: :o)

Dneska se v naší škole pořádala tradiční vánoční besídka. Moc se povedla, zdálo se mi, že byla vtipnější než ty z minulých let a nenašlo se jediné číslo, které by se dalo označit za nudné :o))

To je asi vše z mého soukromého života (:o) ), zítra jdeme do kina (zase se školou) na film Once, za který, jak jistě víte, Markéta Irglová a Glen Hansard získali Oskara za hudbu; tak jsem zvědavá, ještě jsem to totiž neviděla :o)

Within Temptation - Angels

14. prosince 2008 v 15:39 | Ynka |  Songy a soundtracky
Další z rockových písní Within Temptation, která má nadčasové téma...

Text:

Sparkling angel I believe
you were my savior in my time of need.
Blinded by faith I couldn´t hear
all the whispers, the warnings so clear.
I see the angels,
I´ll lead them to your door,
there´s no escape now,
no mercy no more.
No remorse cause I still remember.

The smile when you tore me apart.
You took my heart,
deceived me right from the start.
You showed me dreams,
I wished they´d turn into real.
You broke a promise and made me realize.
It was all just a lie.

Sparkling angel, I couldn´t see
your dark intentions, your feelings for me.
Fallen angel, tell me why?
What is the reason, the thorn in your eye?
I see the angels,
I´ll lead them to your door,
There´s no escape now,
No mercy no more.
No remorse cause I still remember.

The smile when you tore me apart.
You took my heart,
deceived me right from the start.
You showed me dreams,
I wished they turn into real.
You broke a promise and made me realize.
It was all just a lie.
Could have been forever,
now we have reached the end.

This world may have failed you,
it doesn´t give you a reason why.
You could have chosen a different path in life.

The smile when you tore me apart.
You took my heart,
deceived me right from the start.
You showed me dreams,
I wished they turn into real.
You broke the promise and made me realize.
It was all just a lie.
Could have been forever,
now we have reached the end.

Krásné diplomy od Assassin

10. prosince 2008 v 19:59 | Ynka |  Soutěže a Quettalin
Dostala jsem od Assassin - SB (http://vampiretriany.blog.cz) diplomy za odpovědi na test Máš magické síly?

DĚKUJU!! :o)

společný diplom:můj diplom:


Deník/Aktuality

9. prosince 2008 v 11:57 | Ynka |  Deník & Aktuality
Ahojte, mí milí návštěvníci!

Tak už se vám konečně ozývám a myslím, že by nebylo na škodu nějak shrnout, co se tady za poslední dobu dělo :o)

Takže: co by vás asi tak mohlo zajímat - jak jsem tady asi před týdnem psala, jeli jsme na operu Prodaná nevěsta do Janáčkova divadla v Brně. Byla skvělá! Scény měli i vtipně pojaté a role Vaška byla úchvatně zahraná, herec mi mnohdy svými posunky připomínal Mr. Beana :o))

Dárky na Vánoce už mám všechny sehnané a na samotné svátky se moc těším :o) akorát si trochu lámu hlavu s dekorací, která nejspíš zase zůstane na mně, nemluvě o designu vánočního stromku...

...za ten stromek si však tak trochu můžu sama, protože jsem před pár lety místo našeho tradičního stromečku ověšeného barevnými ozdobami a figurkami z čokoládových kolekcí zavedla stromeček ověšený výhradně přírodním materiálem, jako jsou sušené plátky pomerančů, slaměné ozdoby nebo řetězy z popcornu atd. :o) (jsem magor?)

Zároveň bych chtěla připomenout, že se tady na Vánoce bude konat Vánoční soutěž! Přesný termín vám schválně neřeknu (musíte se trefit :o) ), ale bude to někdy o vánočních svátcích (tj. 24.12, 25.12, 26.12). Tak to neprošvihněte :o))