Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Listopad 2008

Aktuálně

22. listopadu 2008 v 23:44 | Ynka |  Deník & Aktuality
Venku sněží (proč tak brzo, sakra? :o) ) a všude panuje zvláštní atmosféra, jak kdyby byla plná očekávání. Lidé už začínají mít ve tvářích vánoční výrazy, já začínám mít vánoční výrazy v peněžence, protože teď usilovně sháním dárky (a strašně mě to baví), a všichni tiše čekají na advent - na chvíli, kdy to všechno začne...

Taky vám to tak připadá?

Navíc jsem se od Clarett dozvěděla tu skvělou zprávu o LOTRS (pro ty, kteří neví o co jde, tak poklusem v klus na její blog), která ještě přispěla k mojí radosti :o)

Laborky?

18. listopadu 2008 v 19:08 | Ynka |  Deník & Aktuality
Taky tak strašně nesnášíte psaní laborek do fyziky, a to když vám ještě na počítači jaksi blbne Word a vy to MUSÍTE odevzdat napsaný ve Wordu? A když jsou ty laborky plný speciálních znaků jako je např. delta nebo P s čárkou??

Proč se laborky do fyziky nemůžou psát ručně jako do ostatních předmětů?

Když jde žena spát

14. listopadu 2008 v 20:03 | Ynka |  Funny
Rodiče se dívali na televizi a matka řekla: "Je už pozdě, jsem unavená, půjdu spát!"

Odešla do kuchyně udělat dětem svačinu na zítřejší výlet, vytáhla maso z mrazáku na zítřejší večeři, zkontrolovala, kolik müsli je v zásobníku, dosypala pepř a sůl do solničky, připravila na ráno kávu do kávovaru, pak dala vyprané prádlo do sušičky, do pračky dala další várku prádla, vyžehlila manželovu košili a přišila knoflík, uklidila ze stolu hru, kterou děti dohrály, dala na místo telefonní seznam, zalila kytky a vynesla odpadkové koše, pověsila mokrý ručník na sušák.

Pak zívla, protáhla se a odcházela do ložnice. Cestou se zastavila u psacího stolu a napsala na lístek vzkaz pro učitele, odpočítala nějaké peníze dětem na výlet a vytáhla učebnici schovanou pod křeslem. Také ještě napsala blahopřání k narozeninám pro svoji kamarádku,
nadepsala adresu na obálku, nalepila známku a zároveň napsala na lístek seznam, co se má zítra nakoupit v potravinách. Oba lístečky si položila vedle kabelky.


Pak se odlíčila pleťovým mlékem tři v jednom, natřela se výživným nočním krémem a krémem proti vráskám a vyčistila si zuby.

Otec zavolal: "Myslel jsem, že jsi šla do postele!"

"Právě jdu!" odpověděla.

Nalila psovi do misky vodu, pustila kočku ven a zkontrolovala dveře, jestli jsou zamčené a jestli svítí venkovní světlo. Nahlédla do pokoje každého dítěte a pozhasínala jejich noční lampičky a televize, poklidila jejich na zemi poházené oblečení a špinavé ponožky odnesla do koše. Promluvila s dětmi, které byly ještě vzhůru a políbila je na dobrou noc.

V ložnici si nastavila budík, nachystala si oblečení na zítřek, dopsala na lístek 6 nejdůležitějších věcí, které musí zítra zařídit. Pomodlila se a a vzpomínala, jestli splnila vše, co měla na dnešek naplánované.

Ve stejné chvíli otec vypnul televizi a řekl, že jde spát. To taky bezmyšlenkovitě provedl.

Něco zvláštního v tomhle příběhu?

Uvažujete, proč ženy žijí déle?

Protože jsme naprogramovány na dlouhý proces! Nemůžeme umřít dřív, protože máme ještě tolik práce... :o)

Pán Prstenů: Společenstvo Prstenu

9. listopadu 2008 v 16:09 | Ynka |  Literatura
"Jeden Prsten vládne všem, Jeden jim všem káže,
Jeden všechny přivede, do Temnoty sváže."

V časech dávno minulých byly vykovány Prsteny Moci, ve kterých byla spoutána síla a vůle k ovládání daného národu. Tři tyto Prsteny byly darovány elfům, sedm trpaslíkům a devět Prstenů dostali lidé. Všichni ale byli podvedeni, protože byl vykován ještě jeden... Temný pán Sauron tajně skul vládnoucí Prsten, aby ovládal všechny ostatní. Jeden Prsten aby vládl všem a všemu.

Když si Sauron takto podrobil skoro celou Středozem, vytáhlo proti němu Poslední spojenectví lidí a elfů a na bitevní pláni Dagorlad bojovali za svobodu Středozemě. Moc Prstenu se ale nedala zlomit.

V posledním záchvatu zoufalství a beznaděje vzal Isildur, syn krále, meč svého otce, a ťal jím po Sauronovi. Sauron byl poražen... - alespoň na dva a půl tisíce let...

Stíny se zase začaly probouzet, tma se vrací do lesů. Sauronův duch sebral sílu a usilovně teď hledá to, co ztratil. Hledá Prsten Moci, aby mohl svět pokrýt druhou Temnotou...ÚRYVEK: (z kapitoly Můstek v Khazad-Dûm)

...

Už zase šli dál. Zanedlouho promluvil Gimli. Měl ve tmě bystré oči. "Myslím," zašeptal, "že před námi je nějaké světlo. Ale denní světlo to není. Je rudé. Co to může být?"

"Gháš," zamumlal Gandalf. "Mysleli snad tohle: že dolní patra jsou v ohni? Stejně můžeme jít jenom dál."

Brzy nebylo o světle pochyb a viděli je všichni. Šlehalo a řeřavělo po stěnách chodby před nimi. Už viděli na cestu: vpředu se chodba rychle svažovala a o kus dál stál nízký obloukový průchod; jím přicházelo stále jasnější světlo. Vzduch začínal být velmi horký.

Když došli k oblouku, Gandal prošel a naznačil jim, aby počkali. Když stanul těsně za otvorem, viděli jeho tvář ozářenou rudým světlem. Rychle ustoupil zpět.

"Tady je nějaká nová čertovina," zavrčel, "určitě nám ji vymysleli na uvítanou. Ale teď víme, kde jsme. Dostali jsme se do První hlubinné, do patra těsně pod Branou. Tohle je Druhý sál Staré Morie a Brána je blízko. Za východním koncem sálu vlevo, sotva čtvrt míle odtud, pak přes Můstek, po schodech nahoru, širokou cestou, přes První sál a ven! Ale pojďte se podívat!"

Vyhlédli. Před nimi se otvírala další veliká sluj. Byla vznosnější a mnohem delší než ta, ve které spali. Stáli blízko východního konce; na západ síň ubíhala do tmy. Prostředkem stoupala dvojitá řada obrovitých pilířů. Byly vytesány do podoby kmenů mohutných stromů, jejichž větve podpíraly strop rozvětvenou kamennou kresbou. Jejich boky byly hladké a černé, temně se v nich odráželo rudé řeřavění. U pat dvou sloupů se přes celou podlahu rozvírala veliká trhlina. Z ní vycházelo prudké rudé světlo a chvílemi plameny olizovaly její kraje a ovíjely se kolem základů sloupů. V horkém vzduchu se tetelily chumáče temného dýmu.

"Kdybychom byli přišli hlavní cestou z horních sálů, byli bychom tu uvázali," zamračil se Gandalf. "Doufejme, že teď oheň leží mezi námi a pronásledovateli. Pojďte! Nemáme času nazbyt."

Sotva domluvil, uslyšeli opět pronásledující bubnování: jdu, jdu, jdu. Daleko ve stínech na západním konci sálu se rozlehly výkřiky a troubení rohů. Jdu, jdu: pilíře jakoby se zatřásly a plameny zachvěly.

"Teď si dáme poslední závod!" zvolal Gandalf. "Dokud venku svítí slunce, ještě můžeme vyváznout. Za mnou!"

Obrátil se vlevo a chvátal po hladké podlaze sálu. Vzdálenost byla větší, než se zdálo. Jak běželi, zaslechli za sebou dupot a ozvěnu mnoha spěchajících nohou. Rozlehl se pronikavý jek: byli spatřeni. Zazvonila a zařinčela ocel. Frodovi nad hlavou zasvištěl šíp.

Boromir se zasmál: "To nečekali! Oheň je odřízl. Jsme na druhé straně!"

"Dívejte se dopředu!" zvolal Gandalf. "Blíží se Můstek. Je nebezpečný a úzký!"

Náhle před sebou Frodo spatřil černou propast. Na konci sálu podlaha mizela a řítila se do neznámé hloubi. Vnějších dveří bylo možno dosáhnout jedině po křehkém můstku bez okraje a bez zábradlí. Klenul se nad propastí jako ohnutá pružina zdéli padesáti stop. Byla to pradávná obrana trpaslíků proti nepřátelům, kteří by dobyli První sál a vnější chodby. Přes můstek mohli jít jen po jednom. Na jeho okraji se Gandalf zastavil a ostatní v houfu dorazili za ním.

"Jdi první, Gimli!" přikázal. "Pak Pipin a Smíšek. Pořád rovně a za dveřmi po schodech nahoru!"

Padaly mezi ně šípy. Jeden zasáhl Froda a odskočil. Jiný probodl Gandalfovi klobouk a zůstal tam vězet jako černé pero. Frodo se ohlédl zpět. Viděl, jak se za ohněm hemží černé postavičky; zdálo se, že jsou tam stovky skřetů. Mávali kopími a zahnutými šavlemi, jež ve světle ohně krvavě zářily; jdu, jdu, jdu, duněly bubny stále hlasitěji, jdu, jdu.

...Jako naschvál...

7. listopadu 2008 v 19:54 | Ynka |  Deník & Aktuality
Právě jsem si zkazila náladu, když jsem šla objednávat přes Net dárky na Vánoce a zjistila jsem, že rozšířená verze Pána Prstenů, na kterou jsem se tak těšila a kterou jsem chtěla zabalit pod stromeček, právě teď/už NENÍ V PRODEJI!!! :o(

...a přitom tam ke konci letních prázdnin ještě byla...

Nevíte, prosím, jestli by se to nedalo někde sehnat? Prosím...

Praha, klasika a PP originál :o)

4. listopadu 2008 v 17:34 | Ynka |  Deník & Aktuality
Včera jsme my, dobrovolníci z vyššího stupně našeho gymnázia, jeli do Prahy na generální zkoušku SOČR (Symfonického orchestru Českého rozhlasu).

Vyjížděli jsme v 6:45, do Prahy jsme dorazili asi tak v 9:30 a zkouška začínala v 10:00. Koncert byl úplně super, moc krásně hráli, krásný skladby hráli a všem se to moc líbilo :o)

Po koncertě (bylo asi kolem poledne) jsme měli na hodinku a půl rozchod po Staroměstském náměstí, což nebyl zrovna nejlepší nápad, protože televize Nova právě nepozorovaně natáčela reportáž a někteří z nás (včetně mě a Jingle) jsme se tak bez našeho vědomí objevili ve večerních zprávách... eh... :o)

Když jsme si říkaly, co budeme tu hodinu a půl dělat, napadlo nás, že vlezem někam do kavárny. Tak jsme se vydaly hledat kavárnu (vhodnou, těch nevhodných bylo všude kolem dost :o) ), obcházely jsme náměstí a přitom nám padl zrak na knihkupectví (U Jednorožce se to myslím jmenovalo).

Vlezly jsme dovnitř a snažily se trochu zorientovat v knihách uspořádaných jinak, než jsme zvyklé od nás. A teda můžu říct, že je to to nejlepší knihkupectví co jsem kdy viděla, protože asi tak 3 celé poličky byly obsazené Tolkienem :o). Ze sortimentu nejrůznějších jeho knih + knih k filmu nám přecházely oči, a v knihkupectví jsme strávily dobrou půlhodinu.

A tak jsem si z Prahy dovezla ten nejkrásnější suvenýr - Návrat Krále v anglickém originálu.

Celý den byl moc bezva a všechno se nám vydařilo. :o)

Diplom pro Triany a Clarett :o))

1. listopadu 2008 v 22:13 | Ynka |  Deník & Aktuality
Přesně tak, diplom pro Triany a Clarett. A za co?

...za ty vaše odpovědi k minulému článku (Uh...), které mě pobavily a to nejen z důvodu, že to byly otázky řečnické a odpovědi na ně jsem neočekávala :o). Nicméně jste moc hodný, že jste se takhle rozepsaly, udělalo mi to radost, a tady za to máte odměnu :o) :