Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Říjen 2008

Uh...

30. října 2008 v 19:52 | Ynka |  Deník & Aktuality
Taky vám včera skončily podzimní prázdniny? :o)

Taky máte radost z přetočení času zpátky na ten "správnej"?

Taky nesnášíte pošmourný podzim, když je půda úplně rozmočená, sluníčko se zrovna nepředře a všude se válí mlha?

Taky potom máte tak divnou náladu jako já?

Taky se těšíte na víkend?

Taky už sháníte dárky na Vánoce?

Taky jste včera byli u kadeřnice? :o))

Taky nemáte na nic čas?

Taky se hned po probuzení těšíte, až půjdete večer spát?

Taky zítra píšete z angličtiny a biologie?

Taky máte tak dotěrný otázky? :o)))

PS: omlouvám se, že moje myšlenky mají do posloupnosti jaksi daleko...

Enya - Fire and Ice

27. října 2008 v 15:25 | Ynka |  Songy a soundtracky
Krásná tajemná a mystická melodie, doplněná a podtržená lidským hlasem... tuhle skladbu mám moc ráda.A Christmas Carol by Britain Theatre podruhé :o)

22. října 2008 v 19:51 | Ynka |  Deník & Aktuality
Tak, tvrzení, že kdo to viděl, tak musí jezdit pořád, je pravdivé. Protože takhle skvělý divadlo jsem už dlouho neviděla...

Herců bylo šest na asi tak 12 rolí a s nadhledem si vystačili; všichni byli moc šikovní, báječně hráli, pěkně mluvili (hlasitě a srozumitelně, žádný drmolení), nádherně zpívali (byli to profíci, to se pozná :o) ) a jejich hudební doprovod o třech nástrojích pokryl veškerou práci orchestru - neuvěřitelné! :o)

Navíc mi jeden z herců až neskutečně připomínal Dominica Monaghana. Měl podobný obličej, stejný účes i stejně upravené vousy, stejné posunky, byl taky tak pomenší a měl dokonce i téměř stejný hlas :o) Takže jsem z něj na jevišti nemohla spustit oči :o))

HODNOCENÍ: 100% a stoprocentní spokojenost :o)

A Christmas Carol

21. října 2008 v 20:27 | Ynka |  Deník & Aktuality
Zítra dopoledne jedeme se školou do Brna na anglické představení A Christmas Carol, podle známé knihy Charlese Dickense. Malá skupinka Angličanů, která představení hraje je prý tak dobrá, že kdo jede, tak už pak musí jezdit pořád :o)

Tak jsem zvědavá... :o)

Koupím čas! :o)

18. října 2008 v 21:20 | Ynka |  Deník & Aktuality
Poslední dobou se mi stává zajímavá věc - poněkud na vás nemám čas. Jak jen je to možné? :o)

Možná to je tím, že toho mám hodně ve škole (např. se do pondělka musím naučit 14 stran A4 do IVT...), nebo tím, že mám poněkud divný záchvat a ve volném čase uklízím, místo abych si sedla a něco vám napsala; nebo tím, že mám v úterý koncert, který pro mě bude tak trochu premiérní, protože kromě zpěvu ho budu i uvádět... těch důvodů, proč nemám čas by se asi našlo víc; jen se modlete, aby to nebylo ještě horší! :o)


Pán Prstenů v 5ti sekundách

13. října 2008 v 19:30 | Ynka |  Blbinky
Jak jistě víte, kdysi jsem tady videa in 5 seconds z Pána Prstenů měla (konkrétně 3 - na každý díl bylo jedno), ale videa z nějakého důvodu přestala fungovat, takže jsem článek s nádherným nadpisem Pán Prstenů v 5ti vteřinách musela s lítostí a bolestí v srdci (:o) )smazat...

Nedávno jsem ale narazila na jiné video, a to funguje (zatím...) a je skoro stejně tak vtipný, jako ta naše stará milovaná videa, jež se nám do paměti vryla (a jež stejně půlka z vás neviděla...)...The Corrs - Breathless

11. října 2008 v 18:59 | Ynka |  Songy a soundtracky
Rytmus, dynamičnost, temperament, optimismus. To všechno má až notoricky známá písnička od Corrsů - Breathless...
Text:

Go on, go on, leave me breathless
Come on...

The daylight´s fading slowly
but time with you is standing still
I´m waiting for you only
The slightest touch and I´ll feel weak

I cannot lie
From you I cannot hide
I´m losing the will to try
Can´t hide it (can´t hide it)
Can´t fight it (can´t fight it)
So...

Go on, go on, come on leave me breathless
Tempt me, tease me until I can´t deny this
loving feeling, make me long for your kiss
Go on, go on
Yeah, come on...

And if there´s no tomorrow
And all we have is here and now
I´m happy just have you
You´re all the love I need somehow

It´s like a dream
Although I´m not asleep
I never want to wake up
Don´t lose it (don´t lose it)
Don´t leave it (don´t leave it)
So...

Go on, go on, come on leave me breathless
Tempt me, tease me until I can´t deny this
loving feeling, make me long for your kiss
Go on, go on
Yeah, come on...

And I can´t lie
From you I cannot hide
I´ve lost my will to try
Can´t hide it (can´t hide it)
Can´t fight it (can´t fight it)
So...

Go on, go on, come on leave me breathless
Tempt me, tease me until I can´t deny this
loving feeling, make me long for your kiss

Go on, go on, come on leave me breathless
Go on, go on, come on leave me breathless
Go on, go on, come on leave me breathless
Go on, go on

Bathory

9. října 2008 v 11:09 | Ynka |  Rovnou z kina
Včera jsem byla v kině na novém historickém filmu Juraje Jakubiska, v koprodukci ČR, Slovenska, Maďarska a Velké Británie - Bathory.

Děj se odehrává v 16. století v Uhrách, a hovoří o krásné uherské hraběnce Erszébet Bathory, která se díky svým nedokázaným brutálním vraždám zapsala do Guinessovy knihy rekordů jako největší vražedkyně všech dob.

Otázkou zůstává - byla Erszébet opravdu vrah bez milosti, který si chtěl svou krásu zachovat koupelemi v krvi mladých panen (jak praví legenda), nebo jen v důsledku intrik a podvodů jejího okolí jí byl tento titul neprávem dán?

Režisér Jakubisko se přiklání ke druhé variantě, což má za následek, že legenda nabývá nového rozměu a nečekaného spádu.

A možná proto se mi ten film tolik líbil - něco nového, plus krásné scény z přírody, dobrá hudba a občas i humor :o)

Akorát je to na můj vkus moc velký drasťák, kdyby tam bylo míň umučených lidí (a taky míň záběrů z mučení, že jo...) s radostí bych to uvítala :o)) jinak to bylo super :o)


Christopher Lee (Saruman)

5. října 2008 v 18:53 | Ynka |  O hercích a z natáčení
"Vždycky jsem snil o tom, že jednou někdo udělá film podle Pána Prstenů a že v něm budu hrát." Christopher Lee hovoří o svých zážitcích s rolí postavy z knihy, kterou vášnivě miluje.
"Nejdřív jsem četl Hobita," vzpomíná, "a pak jsem četl všechny tři díly Pána Prstenů, jak vycházely. Od té doby jsem tu knihu četl každý rok znovu a pořád si myslím, že je to jedno z velkých děl literatury - určitě uplynulého století, a možná všech dob.

Christopher Lee hraje čaroděje Sarumana Bílého, kdysi největšího a nejmoudřejšího ze řádu, k němuž s Gandalfem patří, který se však nechal zkazit mocí Temného pána Saurona. "Za svůj život jsem potkal už mnoho Sarumanů," říká Lee. "Geniální muže, intelektuály, silné lidi, kteří sešli na nesprávnou cestu. A Tolkien staví proti Sarumanovi Bílému Gandalfa Šedého: dvě strany téže mince. Máte tu před sebou univerzální konflikt dobra a zla a mocí, které se za obojím skrývají, a to bude mít svou platnost všude a pro každé publikum - protože všichni takové lidi a konflikty známe, nebo jsme o nich v našem světě slyšeli."Lee účinkoval asi ve dvou stech padesáti pěti filmech a televizních inscenacích, a tak se mu dostalo té cti, že je zaznamenán v Guinessově knize filmových faktů a rekordů jako mezinárodní hvězda s největším počtem filmových rolí. Patří mezi ně mnoho zlověstných rolí, které Lee vytvořil pro britskou produkční společnost Hammer, jež v padesátých letech oživila zájem publika o hororové filmy. Hrál jak Frankensteinova "Tvora", tak Draculu, a stal se nástupcem filmových legend třicátých let Borise Karloffa a Bely Lugosiho.

Přestože nejznámější jsou jeho role v hororech - vytvořil také Rasputina, Fu Manču a Mumii -, hrál nejrůznější úlohy v mnoha jazycích (například anglicky, rusky, francouzsky a italsky): stal se Doyleovým pověstným detektivem v německém filmu Sherlock Holmes a smrtící náhrdelník a později hrál Holmesova bratra Mycrofta ve filmu Private Life of Sherlock Holmes (Soukromý život Sherlocka Holmese) v režii Billyho Wildera.

Do Leeovy galerie "padouchů" patří markýz d´Evrémonde v Příběhu dvou měst a Rochefort ve Třech (a Čtyřech) mušketýrech ze sedmdesátých let. Vytvořil rovněž postavu lorda Summerisla, vůdce pohanského kultu ve filmu The Wicker Man (Muž z proutí), doktora Cathetera, lékařského génia v pozadí Životaštěpné laboratoře odpovědné za "novou várku" oblud vypuštěných v Gremlins II, a zlotřilého Francisca Scaramangu , protivníka Jamese Bonda ve filmu Muž se zlatou zbraní.

Christopher Lee dále dokazuje svou mimořádnou tvárnost ve filmových rolích, jež se pohybují od intergalaktického vystoupení v roli hraběte Dooku/Darth Tyrana ve II. epizodě Hvězdných válek po portrét Mohammeda Aliho Jinnaha, zakladatele moderního Pákistánu, ve filmu Jinnah z roku 1998.

Role Sarumana ho v dlouhé a působivé kariéře mimořádně potěšila: "Přestože jsem vždycky doufal, že ten film jednou vznikne, je to mohutná sága, obrovské plátno, a tak jsem předpokládal, že každého režiséra nakonec odradí. Potom se toho úkolu ujal Peter Jackson, požádal mě, abych zahrál Sarumana, a můj sen se splnil!"

Zdroj: Brian Sibley: Pán Prstenů - oficiální filmový průvodce

Fotky viz Pán Prstenů - fotogalerie