Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Září 2008

Sabriel

29. září 2008 v 19:28 | Ynka |  Moje recenze knih
Temnota zahaluje svět. Někdo se jí musí postavit...
Bestseller, který byl nazván "povinnou četbou všech příznivců Pána Prstenů", napsal oblíbený australský spisovatel Garth Nix.
Příběh se odehrává ve fantasy světě, rozděleném na dvě části velkou Zdí - zemi Ancelstierre na severu, a Staré království na jihu. Ancelstierre je země, kde její obyvatelé vedou normální civilizovaný život, podobný našemu; Staré království však dávno upadlo a obyvatelé Ancelstierre se bojí projít Zdí, protože jeho území není chráněné, je plné zla, a všude se potulují volnomagičtí tvorové.
Sabriel se narodila ve Sterém království, ve kterém ale mnoho let nepobyla a kvůli svému bezpečí ji její otec odvedl do Ancelstierre, kde studovala na slavné Wyverleyské akademii, kde se mimo nám známým učebním oborům vyučovala i magie; Sabriel však magii ovládala už když na akademii přišla (byla ještě malé dítě), a na škole byla nejlepší z nejlepších. Její otec je totiž nekromant, Abhorsen, který má za úkol spoutávat Mrtvé a odvést je až za Devátou, poslední bránu Smrti. Má mezi mrtvými, kteří ho pro jeho "povolání" nenávidí, spoustu nepřátel, kteří se ho snaží zničit.
Jednou za Sabriel do školy příjde otcův posel - Mrtvý bez těla a bez vlastní vůle, a předá Sabriel balíček, ve kterém je Abhorsenův meč a sedm zvonků, které spoutávají Mrtvé - vybavení nekromanta. Sabriel dojde, že jí otec svoje dědictví nedává jen tak, ale že se mu něco stalo; proto (i proti jeho vůli) se Sabriel vydává na nebezpečnou cestu do Starého království pro jeho záchranu. Se svými dvěma společníky, kteří se k ní na cestě přidali - mluvící kočkou, kterou našla v domě svého otce, a která slouží Abhorsenům už kolik generací; a princem Prubířem, který byl více než 200 let uvězněný mezi Životem a Smrtí, a kterého Sabriel přivedla zpátky na svět - musí Sabriel čelit různým nástrahám a bojům s Mrtvými - někdo je totiž osvobodil... a bude to nejspíš ten, kdo uvěznil jejího otce do Smrti...

Už dva roky... :o)

27. září 2008 v 0:00 | Ynka |  Adminka Ynka
Je to skoro až neuvěřitelné, ale tento blog byl založen 27. 9. 2006 a tak teď slaví svoje druhé narozky!!!
Jsem moc ráda, že se za tak krátkou dobu dočkal takového ohlasu a děkuju všem, kteří sem rádi chodí a líbí se jim tady :o)
Zároveň bych chtěla mooc poblahopřát Clarett, která má dneska 13. narozeniny (pokud se nepletu...), tal všechno nejlepší, Klárko! :o)
No, čím tak začít... tento blog samozřejmě prošel mnoha změnami. Nejvetší důvod bude asi ten, že když jsem ho zakládala, neměla jsem přesnou představu o tom, jak by měl vypadat. Myšlenka, se kterou jsem se do toho všeho pustila, představovala Pána Prstenů, a co se celkového zpracování blogu týče, jsem chtěla psát poutavě a hlavně vtipně; a to byly jediné dvě věci, které jsem v budoucnosti svého blogu viděla...
Až postupem času se utvářel rys a charakter blogu, můj styl psaní i to, o čem bych chtěla psát, a o čem bych psát měla. A to všechno dospělo do podoby, jakou znáte dnes :o)
Ovšem nejvíce viditelnou změnou je design. Ano, pokud si při představě mých stránek ihned vybavíte praštěné svítící pomeranče, je to nejspíš důsledkem mé zalíbenosti v onom pozadí... A oranžová barva je - podle vědeckých výzkumů - barva, která nejlépe působí na lidský organismus i psychiku. Jestli se vám tedy něco na předchozím designu nelíbilo, tak co?! :o)
Když mi konečně došlo, že záhlaví blogu je poněkud stereotypní, nudné a trochu kontrastní, rozhodla jsem se ho změnit. Ale jak? Chtěla jsem nějaké obrázky z PP. Ale jak? Jak mám slepit obrázky z Pána Prstenů dohromady, a to ještě takové obrázky, které by se hodily k těm pomerančům? (které jsem považovala za naprosto nesladitelné...)
Záhlaví jsem tedy radši svěřila do rukou profesionála, protože v mých by to nedopadlo dobře (pokud by to vůbnec nějak dopadlo...). Poprosila jsem Halfirien, spřátelený blog, která je na tyhle věci talent mezi talenty, aby mi se záhlavím pomohla. Obří překážkou se staly ony slavné pomeranče, protože se fakt nedají s ničím sladit... :o) (můžete si to schválně zkusit :o)) ).
Ale jelikož je Halfirien opravdu borec, tak se žádných pomerančů (citrusů, promiň...) nezalekla, a upravování záhlaví se rozrostlo na upravování celého designu.
Halfirien si s tím dala ohromnou práci, a já jsem do poslední chvíle nevěděla, jak bude design vypadat a co na něm bude (kromě těch pomerančů, samozřejmě :o) ), a z výsledku jsem byla úplně unesná, protože ten design (jak ostatně můžete posoudit sami) je naprosto úžasný! :o)
Takže ještě jednou děkuju, Halfí! :o)
Dál bych chtěla zmínit svoje spřátelené blogy. V první řadě bych chtěla říct, že ty blogy nejsou jen tak mnou namátkou vybrané, třeba kvůli návštěvnosti, kontaktům a dalším blbostem; ale jsou to blogy lidí, kteří jsou mí "internetoví přátelé", se kterými si píšeme, bavíme se, atd.
(blogy jsou seřazené podle data spřátelení)
3. Isildilwen - http://isildilwen.sblog.cz *
5. Halfirien - http://dor-lomin.blog.cz *
6. Arwen a Éowyn - http://arwens.blog.cz *
7. Clarett - http://clarett.blog.cz *
8. Galadriel - http://galadriel.blog.cz *
9. Triany a Assassin - http://vampiretriany.blog.cz *
* "internetoví přátelé" (u těch ostatních, neoznačených hvězdičkou, už vztahy jaksi upadly...)
Tak, to by bylo asi vše, co se charakteru blogu týče :o)
...a asi by bylo dobré shrnout vše, co se tady za ty dva roky událo, po publicistní stránce; a tak jsem si pro vás připravila takový malý výpis statistik :o) (nudnější část tohoto článku :o) )
• Počet napsaných článků:
prosinec 2006 - 5 článků
leden 2007 - 15 článků
únor 2007 - 9 článků
březen 2007 - 26 článků
duben 2007 - 13 článků
květen 2007 - 4 články
červen 2007 - 3 články
červenec 2007 - 9 článků
srpen 2007 - 28 článků
září 2007 - 10 článků
říjen 2007 - 9 článků
listopad 2007 - 5 článků
prosinec 2007 - 3 článků
leden 2008 - 11 článků
únor 2008 - 10 článků
březen 2008 - 11 článků
duben 2008 - 10 článků
květen 2008 - 12 článků
červen 2008 - 11 článků
červenec 2008 - 13 článků
srpen 2008 - 10 článků
září 2008 - 12 článků s tímhle :o) (zatím)
což nám dohromady dělá přesně 239 článků :o))
...a tyto články jste okomentovali 835 komentáři...
• Článek s nejvetším počtem komentářů:
1. Jaké je vaše elfí jméno? (31 komentářů)
2. My Heart Will Go On (28 komentářů)
3. Jaké je vaše hobití jméno? (25 komentářů)
4. Super super super video (16 komentářů)
5. Stupidní bleskovka :o) (16 komentářů)
• Soutěže a bleskovky?
Soutěž se tady neobjevila žádná, ale to se co nejdřív napraví :o) - asi o Vánocích... - a bleskovek jsem uspořádala celkem 5, z toho jednu stupidní :o)
Statistiky bleskovek:
1. 1. bleskovka - PP (1. místo získala Berda, 2. místo Isildilwen)
2. 2. bleskovka - tento blog (1. místo získala iwushka, 2. místo Berda)
3. 3. bleskovka - S Pirátama... :o) (1. místo získala Lolio8, 2. místo NIKy, 3. místo Leila♥, 4. místo Berda, 5. místo John.Terry, 6. místo Talismánek, 7. místo mája a bája)
4. 4. bleskovka - opět o PP :o) (1. místo získala Isildilwen, 2. místo Berda, 3. místo Arwen, 4. místo RS of R.P.D. S.T.A.R.S., 5. místo Jíťa, 6. místo Jingle)
5. Stupidní bleskovka :o) (1. místo získala Katka Hromádková, 2. místo Berda, 3. místo Eowyn, 4. místo Arwen, 5. místo Jingle, 6. místo Monishka, 7. místo Peťa, 8. místo Isildilwen, 9. místo Ettelwen)
všichni účastníci byli poctivě odměněni diplomy :o)
A na závěr tohoto slavnostního článku (:o) ) jsem si dovolila vám předat něco jako diplom, prostě takovou cenu, že jste tady se mnou tak dlouho vydrželi, a doufám, že ještě vydržíte, protože vás mám všechny moc ráda :o)
vaše Ynka

(je to trochu větší, ale nechtěla jsem to zmenšovat, tak si to zkopírujte :o) )

Éowyn zpívá (pohřeb Théodreda)

24. září 2008 v 19:34 | Ynka |  Trailery a videa
Další scéna z rozšířené verze Dvou Věží, která představuje Théodredův pohřeb. Scéna je zase doprovázená nádhernou hudbou (jak jinak, že...) a ve vrcholu pohřbu Miranda Otto zpívá nějakou pohřební píseň v jazyce Rohirů...
Text písně:
Bealocwealm hafad
fréone frecan forth onsended
giedd sculon singan
gléomenn sorgiende on Meduselde
thaet he ma no waere
his dryhtne dyrest
and maga deorost.
Bealo...

Všichni Ringers, do zbraně! :o)

22. září 2008 v 13:28 | Ynka |  Deník & Aktuality
Na http://gilmoregirlss.blog.cz právě probíhá poslední kolo soutěže o nejlepší film. Podpořte, prosím, Clarett, která soutěží s Pánem Prstenů, protože náš PP vede jen o pět hlasů... (- nemusí to sice znamenat nic, ale může). Tak nám, sím, pomozte s hlasováním :o)

Kněz je poděs

21. září 2008 v 20:01 | Ynka |  Moje recenze filmů
"Veselý pohled na lásku a manželství." - April Wilson, NBC-TV/TAMPA
Zvládnete řídit dolním Chicagem? S páskou na očích! Přitom se starat o dvě vřískající, slintající, nevzhledná mimina, která jsou ještě ke všemu roboti. Vzdát se sexu? Jo přesně tak. To je jen malá ukázka požadavků reverenda Franka, předtím než vám dá požehnání k sňatku.
Robin Williams, Mandy Moore a John Krasinski v hlavních rolích povedené komedie o páru, který se hrozně moc chce vzít a jednom knězi, který se pokouší snížit rozvodovost opravdovou zkouškou ohněm. Zapiště se do předsvatební přípravky reverenda Franka. Je to stejná dřina jako výcvikový tábor, ale rozhodně zábavnější. (z obalu DVD)
Tak tenhle film jsem dostala k svátku, a musím říct, že je to opravdu dobrá komedie podtrhnutá romantikou. Vedle vtipných hlášek a vtipných scén uvidíte skvělé výkony herců, doprovázené komickými situacemi :o)
MOJE HODNOCENÍ: 80%

Moje tvorba - rozcestník

18. září 2008 v 20:21 | Ynka |  Moje tvorba
Všechno, co se v této rubrice nachází, bylo vytvořeno osobou charakteru autorského vzhledem k tomuto blogu; a na všechno, co zde naleznete, objevíte, vykramaříte, vyšmejdíte, vyvrtáte, nebo nějakým jiným způsobem vyhrabete, se vztahují PŘÍSNÁ AUTORSKÁ PRÁVA! :o)- jednoduše Copyright :o)


- ještě větší Copyright... ;o)


- úvahy, kompozice a slohové práce, nebo to, co jsem vytvářela z čisté nudy

Akce: Urbanice

14. září 2008 v 19:03 | Ynka |  Deník & Aktuality
Dneska zastupitelstvo naší obce pořádalo akci na počest zaniklé obce Urbanice, která kdysi (kolem 13. - 15. století) bývala blízko naší Dobré Vody (asi 2 km).
Urbanice byla malinká obec, a traduje se, že poté co vyhořela, její rodáci seběhli víc "dolů" a založili Dobrou Vodu.
Všechno začalo tím, že naši rodáci někde blízko místa, kde stávaly Urbanice, vyorali velký základní kámen a proto se rozhodli to nenechat jen tak a na Urbanice a jejich obyvatele náležitě vzpomenout. Kámen dali do rukou profesionálů, kteří ho opracovali, vytesali na něj "Na památku zaniklé obce Urbanice"; a naše obec mezitím uspořádala velkou slávu (s reklamama po celém širém okolí), kde měl být kámen odhalen - což znamená slavnostně z něj strhnout kus hadru, který jej zakrýval před zvědavýma očima návštěvníků.
Na tuto slavnost se sjeli nejen rodáci z Dobré Vody, ale i lidé z okolních obcí a mnoho hostů, mezi které patřil např. náš pan farář, který kámen při slavnosti posvětil; Ing. pan Hromek - asi nejzažranější a nejučenější historik v našem okolí (a tudíž i velmi vážený a ctěný); nebo třeba i pan poslanec Jan Kasal.
Já jsem se tam "nachomýtla" proto, protože jsem byla požádána, abych jim udělala kulturní vložku a při odhalování kamene zazpívala Schubertovo Ave Maria. Na klávesy mě doprovázela moje paní učitelka na zpěv.
Zvláštní... celý den bylo hodně větrno, a když pan farář křtil ten kámen, vítr ustal, nepohnula se ani jedna větev, ani stéblo trávy, a všude bylo majestátní ticho...
Slavnost se moc povedla - když nepočítám tu strašnou kosu, která tady panuje už od rána - a všechno dopadlo tak, jak dopadnou mělo :o)
Fotku kamene nemám, protože jsem si nevzala foťák, ale pokud nebude taková zima, tak tam zajdu a vyfotím ho pro vás, protože celé to místo je strašně nádherné a všude panuje takový zvláštní duch a tajemno...

The Corrs

12. září 2008 v 21:14 | Ynka |  Životopisy
Uznala jsem, že bych se už konečně mohla zmínit o mojí nejoblíbenější skupině - The Corrs...
(pro začátek to jsou spíš jen technické informace)
Členové skupiny jsou čtyři sourozenci z Dundalku v Irské republice, jeden bratr a tři sestry: Jim Corr, Sharon Corr, Caroline Corr a nejmladší Andrea Corr.
Skupina vznikla v roce 1991 a když se sourozenci rozhodovali co budou hrát, zvolili nevídaný styl. Spojili totiž tradiční irskou hudbu s rockem a dobyli tak svět...
Prodali více než 55 milionů alb po celém světě a mnoho jejich singlů (a alb) se umístilo na prvních příčkách žebříčků v Evropě, Austrálii i Asii. Získali také řadu ocenění Grammy.
Mezi jejich nejúspěšnější písně patří např.: Breathless, Runaway, Summer Sunshine a Radio

The Corrs - Summer Sunshine

12. září 2008 v 21:13 | Ynka |  Songy a soundtracky
Jedna z největších hitovek The Corrs: krásná optimistická letní písnička, na které jsem doslova závislák :o))

Text:
Everyone´s changing
I stay the same
I'm a solo cello
Outside a chorus
I've got a secret
It's time for me to tell it
You've been keeping me warm

To sweet beginnings
And bitter endings
In coffee city
We borrowed heaven
Don't give it back
I've never felt so wanted
Are you taking me home?

You tell me you have to go

In the heat of the summer sunshine
I miss you like nobody else
In the heat of summer sunshine
I kiss you
And nobody needs to know

Now that you've loved me
There's no returning
I keep comparing
You're always winning
I try to be strong
But you'll never be more wanted
Will you make me a home?

Don´t tell me you have to go

In the heat of the summer sunshine
I miss you like nobody else
In the heat of summer sunshine
I kiss you
And nobody needs to know

To sweet beginnings
And bitter endings
In coffee city
We borrowed heaven
Don't give it back
Winter is coming
And I need to stay warm
The heat...

In the heat of the summer sunshine
I miss you like nobody else
In the heat of summer sunshine
I kiss you
And nobody knows

In the heat of the summer sunshine
I miss you like nobody else
In the heat of summer sunshine
I kiss you
And nobody needs to know

Summer sunshine, sunshine, sunshine...

Diplom za spřátelení od Galadriel

6. září 2008 v 11:07 | Ynka |  !!!Spřátelené!!!
Krásný diplom od Gladriel, který jsem dostala za spřátelení... děkuju!