Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Červenec 2008

Marton Csokas (Celeborn)

28. července 2008 v 17:28 | Ynka |  O hercích a z natáčení
Marton Csokas se narodil na Novém Zélandu a mezi jeho filmy patří The Monkey´s Mask, Broken English, Down and Under, Rain a II. epizoda Hvězdných válek. Csokas hrál v řadě televizních inscenací, například The Tree Stooges, Xena, G. P. (za tuto roli obdržel nominaci Australského filmového ústavu), Farscape, Halifax f. p. (Halifaxová, soudní psychiatr) a Wildside.
Absolvoval Novozélandskou dramatickou školu a na divadle hrál mimo jiné v novozélandských inscenacích Arcadia, Angels in America, Julius Caesar, Glorious Ruins, Amy´s View a Closer. V Austrálii vystupoval na scéně v Mechanickém pomeranči, Večeru tříkrálovém, The Herbal Bed a Andromache, a také v australském provedení Ladies´Night.
Csokas je rovněž spoluzakladatelem divadla Pevnost v Australasii, kde vznikla představení jako Possibilities, Meeting Place a Media Sluts, jež všechna dosáhla velkého ocenění.


Zdroj: Brian Sibley: Pán Prstenů - Oficiální filmový průvodce

Fotky viz Pán Prstenů - fotogalerie

Piráti z Karibiku - rozcestník

25. července 2008 v 20:53 | Ynka |  Piráti z Karibiku
Rubrika o jednom z mých tří nejoblíbenějších filmů... :o)


- stručně :o)


- Piráti na momentkách :o)


- pár životopisů...


- ...a pár videí

Within Temptation & PP

24. července 2008 v 20:07 | Ynka |  Trailery a videa
Skvělé video, které vyniká svou dynamičností a scénami přesně střiženými na rytmus hudby (to totiž mají jen dobrý videa). Píseň Our Solemn Hour (ukázka typického gothic rocku) a náš známý Pán Prstenů...
bohužel to sem nejde dát (nemá to kód), tak musíte kliknout

Nový design

23. července 2008 v 18:57 | Ynka |  Deník & Aktuality
Jak jste si už nejspíš všimli, po načtení těchto stránek se před vámi neobjevily již známé křiklavé, svítící pomeranče, ale zcela nový a zcela úžasný design (nebo teda aspoň podle mě...). Toto všechno je dílo rukou Halfirien, spřáteleného blogu, která dokázala slepit fotky z Pána Prstenů v krááásné záhlaví (a ještě správně "naflekatit" :o) ), a tp všechno sladit s naprosto nesladitelnými již známými křiklavými, svítícími pomeranči...
Sláva, čest, chvála a VELKÝ DÍK, Halfirien, a všechny poklony světa za tvé designerské umění... :o))
Děkuju!!!

Film Letopisy Narnie: Princ Kaspian mýma očima

23. července 2008 v 18:39 | Ynka |  Rovnou z kina
Včera jsme byly v kině na Letopisech. Byl to skvělý film, opět vynikal svých krásným natočením (hodně leteckých scén, a tak... :o) ) a byl napínavý od začátku až do konce.
První díl Letopisů byl natočený hodně podle knihy, Princ Kaspian se však od knihy hodně lišil, čímž dal ději nový nádech a rozměr. Navíc celý film byl doslova narvaný vtipnými hláškami, což lidé se smyslem pro humor rádi ocení :o))
Už dlouho jsem z kina neodcházela s takovým nadšením...

Design

22. července 2008 v 23:00 | Halfirien..x)Muhehe |  Deník & Aktuality
• Citrusový(žádný pomeranče) design
Hotovka.design na místě. Jak jsem psala předělání "Midle-Earth" je trochu složitější,pokud na tom trváš tak to předělam..=) Je to vlastně moje chyba že jsem si to záhlaví neuložila předtím...=) Jinak doufam že s ostatním spokojena,cokoliv ostatního si už předělej podle podle svýho..x) Mimochodem, potřebovalo by to trochu rozcestníků..x)

Hidalgo /Ohnivý oceán

21. července 2008 v 19:31 | Ynka |  Ostatní filmy
Pokud taky patříte k těm, kteří se celý týden těšili, a v sobotu horlivě sledovali film Hidalgo, natočený podle skutečné události, pak mi jistě dáte za pravdu, když řeknu, že tento film byl naprosto úžasný.
Já osobně na westernovky moc nejsem (spíš vůbec), arabský styl taky moc nemusím, a i když je tenhle film kombinací obojího, naprosto mě uchvátil... Nádherně zachycuje lásku mezi koněm a člověkem, přátelství na život a na smrt, a zkoušku v podobě závodu dlouhého 3 000 mil, nazvaném Ohnivý oceán. A k tomu všemu ještě Viggo Mortensen v hlavní roli...
...co víc si může člověk na sobotní večer přát... :o)


Narozky... :o)

17. července 2008 v 19:44 | Ynka |  Deník & Aktuality
Tak, právě dneska jsme doma slavili moje 15. narozeniny :o) Nešla jsem na brigádu, takže jsem nemusela vstávat, dostala jsem spoustu dárků, všichni jsme si moc pěkně pokecali, a vůbec - celý den byl naprosto skvělý :o))
Teď mě tak napadá - proč jsou narozeniny jen jednou za rok? :o)

Arwen zpívá (Domy uzdravování)

12. července 2008 v 20:19 | Ynka |  Trailery a videa
Působivá scéna rozšířené verze Pána Prstenů, která zachycuje léčení Éowyn, nakažené černou nemocí, v Domech uzdravování v Minas Tirith. Scénu doprovází zvláštní elfí melodie se zpěvem Liv Tyler...
Text písně:
With a sigh you turn away
with a deepening harth
no more words to say.
You will find
that the world has changed forever.
And the trees are now
turning from green to gold
and the sun is now fading
I wish I could hold you closer.

Cesta opálení do módy

9. července 2008 v 16:33 | Ynka |  Vše, co se nevešlo jinam
Při listování časopisem 100+1 jsem narazila na jeden dosti zajímavý článek s letní tematikou... :o)
BRONZOVÁ TĚLA
Jsou stále v módě. Opálená kůže navozuje image zdravého, sportovního vzhledu a optimismu. Podle průzkumů roste v Evropě prudce počet lidí, kteří se chodí pravidelně opalovat do solárií. Vypadat zdravě, být opálený patří k životnímu stylu.
Po dlouhá staletí byla opálená pokožka známkou příslušnosti k nižší společenské vrstvě. Platilo to už ve starověkkém Egyptě stejně v antickém Římě či na francouzském královském dvoře. Dámy se úzkostlivě halily nebo skrývaly pod slunečníky, aby měly pokožku mléčně bílou.
V osmnáctém století se poprvé začaly objevovat lékařské rady, které doporučovaly nemocným pobyt na čerstvém vzduchu a u vody, ale ještě ne na slunci. Například Azurové pobřeží, kde slunce zářilo, bylo podle těchto rad vhodné k pobytu jen v zimním období. V létě se v té době doporučovala nejen nemocným, ale i turistům spíše chladná moře, například lázeňská centra na pobřeží Atlantského oceánu, u Lamanšského průlivu nebo u Baltského moře. Pro příslušníky bohatnoucí buržoasie byla v devatenáctém století stále příkladem bílá porcelánová pleť šlechty. Být opálený bylo degradující.
Teprve koncem devatenáctého století souběžně s oblibou venkovských sídel, která začala patřit k image bohatých vrstev, se mění i vztah k slunci, k přírodě a mění se i estetické normy. Ale teprve začátkem dvacátých let minulého století souběžně s rozvojem nejrůznějších sportovních aktivit vznikají sportovní úbory odhalující tělo. Objevují se modely přiléhavých a podstatně menších plavek. Opálená pokožka už není známkou společenské degradace, ale zdravého životního stylu.
V roce 1926 uprostřed módy bronzových těl začíná první kampaň upozorňující na nebezpečí rakoviny z nadměrného slunění. V roce 1935 vydává pařížská Společnost pro hydrologii a klimatologii výzvu k používání opalovacích krémů při slunění ne pro lepší opálení, ale aby si lidé pokožku chránili. První opalovací olej byl v tu dobu už na světě. Vyrobila ho kosmetická firma Jean Patou. Ostatní firmy nezůstaly pozadu. V roce 1935 se objevuje první kosmetický opalovací přípravek obsahující ochranný filtr proti UV paprskům. V roce 1935 se objevuje Ambre solaire s UV filtrem ve flakonu vyrobeném tak, aby neklouzal v mokrých rukou.
Období po druhé světové válce přináší raketový růst obliby pobytů u moře a slunění. Kdo nevydrží na slunci, může použít oleje kosmetické firmy Miklean k umělému zhnědnutí bez slunce. Koncem sedmdevadesátých let se objevují první solária. V tu dobu nabývá na síle i diskuze o nebezpečí rakoviny kůže v souvislosti se sluněním. Závěry se i dnes diametrálně liší.
ZDROJ: časopis 100+1 14/2008