Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Duben 2008

Hugo Weaving (Elrond)

29. dubna 2008 v 16:18 O hercích a z natáčení
"Když jsem souhlasil, že budu hrát Elronda," říká Hugo Weaving, "uvědomil jsem si, jak mnoho budumuset na té postavě pracovat: jen si představte hrát někoho nesmrtelného a k tomuušlechtilého,moudrého, mocného, dobrého - a ještě navíc krásného! Začalo mi připadat, že se vůbec nedá zahrát!"
Přestože mezinárodní věhlas přinesla Weavingovi role humanoidního agenta Smithe v americkém trikovém trháku Matrix, doma v Austrálii již měl vybudovánu pověst filmové, televizní i divadelní hvězdy.
Narodil se v Nigérii, žil v Jižní Africe a Anglii a potom se s rodinou přestěhoval do australského Sydney. Po škole studoval na Národním institutu dramatického umění a za pár let byl obsazen do televizního miniseriálu Bodyline, kde hrál ústřední roli kontroverzního britského hráče kriketu Douglase Jardinea.
Weavingova televizní kariéra pokračovala Bangkok Hiltonem, kde hrál hlavní roli vedle Nicol Kidman. Kromě práce pro televizi a mnoha náročných divadelních rolí získal ocenění v řadě uznávaných filmů.
Proof (Důkaz), příběh slepce, který trvá na tom, že bude fotografovat "na důkaz", že svět je takový, jak mu jej druzí popisují, mu získal Cenu Australského filmového ústavu za nejlepší herecký výkon, a stejně tak role ve filmu Interwiew. Tento oceněný film o muži postupujícím mučivý policejní výslech mu vynesl také nominaci Australského kruhu filmových kritiků a cenu za nejlepší herecký výkon na Světovém filmovém festivalu v Montrealu.
Další nominaci na nejlepší herecký výkon obdržel Weaving za svůj portrét Mitzi v The Adventuresof Priscilla, Queen of the Desert (Dobrodružství Priscilly, královny pouště). Kymáceje se na třiceticentimetrových jehlách si spolu s druhými dvěma hvězdami Guyem Pearcem a Terencem Stampem získal srdce filmového publika v Austrálii i v Evropě, a přestože Hollywood si pořídil vlastní verzi Priscilly s americkými "jmény", americké publikum mělo brzy objevit Weavingův herecký talent v roli slepé spravedlnosti v Reevesově filmu Matrix. Produkčním Matrixu byl Barrie Osborne a ten se pak stal produkčním Trilogie Pán Prstenů.
Hugo Weaving se ještě jednou vrací k obtížím představitele nesmrtelného elfa: "Elrond jestudnicípoznání a moudrosti,ví toho spoustu o historii Prstenua chápe nejen, co se stalo, ale i co by se mohlo stát.Dobře si uvědomuje, že bez ohledu na to,zda bude Prsten zničen,nebo jej Sauron získázpátky, čas elfů se schyluje ke konci.Ať to dopadne jakkoli,elfové opustí Středozem a budouzapomenuti.Proto z Elronda vyzařuje smutek,který mě přivedl k rozhodnutí,že v sobě potřebuje mítiněco lidského,přestože je elf,a že se ho tak pokusím zahrát."
Zdoj: Brian Sibley: Pán Prstenů - Oficiální filmový průvodce
Fotky viz Pán Prstenů - fotogalerie

PÁN PRSTENŮ & STŘEDOZEM

26. dubna 2008 v 0:01 | Ynka |  Pán Prstenů & Středozem

- o jedné významné osobě v historii lidstva a fantasy

- jedny z nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších knih knihoven

- zeměpis, národy, jazyky, písma, heraldika

- články odborníků a moje úvahy

- jeden z nejkrásnějších filmů, který poprávu získal titul "Film desetiletí"...

- videa, obrázky, vtípky a Pár Pařmenů :o)

Rekonstrukce na blogu

21. dubna 2008 v 20:11 | Ynka |  Deník & Aktuality
Možná jste si, mí milí návštěvníci, všimli drobných rekonstrukcí na tomto blogu... jen pro vysvětlení: vše se tak děje kvůli přehlednosti. Všechna videa jsem předělala z kravského formátu A8 (:o) ), který jsem tu měla do formátu videím určeného. V rubrice Hudba jsem vytvořila rozcestník, který by měl v následujících dnech usnadnit orientaci v již zmíněné rubrice...
Tímto ovšem rekostrukce neskončily, další na řadě je rubrika Pán Prstenů... :o)

Enya

19. dubna 2008 v 0:01 Životopisy
Eithne Ni Bhraonain se narodila 17. května 1961 v Dore Bartley, v malé vasničce na severovýchodě Irska. Je čtvrtá nejmladší z devíti dětí: Maire, Ciaran, Pol, Deirdre, Leon, Eithne, Bartley, Olive a Bridin. Její otec Leo vlastní místní lokál - Leo´s Tavern v Min na Leice. Její matka Baba učila hudbu v místní škole. Všechny z dětí byly povzbuzovány dát se na hudební dráhu. Enya následovala matčinu cestu a brala lekce z hry na piano.
V roce 1968 její dva strýcové Padraig a Noel O´Dugain a starší bratři Ciaran a Pol dali dohromady formaci An Clann As Dobhar a hráli tradičně irskou hudbu na různých festivalech. V roce 1973 si změnili jméno na Clannad a přijali Maire, Enyinu starší sestru. Potom skupina slavila mezinárodní úspěch při hraní jak vlastní, tak tradiční hudby.
Enya vstoupila do Clannadu v roce 1980, hned jak dokončila školu. Hrála na klávesy a zpívala doprovodné vokály. Poprvé se objevila v roce 1980 na albu Crann Ull, ale nebyla v kreditech. Poprvé byla v kreditech (pod jejím skutečným jménem) v roce 1982 na albu Fuaim.
V roce 1982, když Clannad opustil jejich manažer a producent Nicky Ryan, Enya také opustila skupinu a přestěhovala se do Dublinu , aby začal sólovou kariéru. Jejím manažerem zůstal Nicky Ryan.
První práci dostala v roce 1985, když ji jeden filmový producent požádal napsat hudbu k filmu The Frog Prince, poté, co si vyslechl její demo nahrávky. Její hudba ale byla předělána a nahrána jinými. Ve filmových titulcích byla poprvé zapsána jako Enya Ni Bhraonain.
V roce 1986 začal BBC - TV dělat na seriálu dokumentárních filmech o historii a kultuře Keltů. Enya byla požádána k tomu napsat a nahrát hudbu. Udělala tak, a seriál se ukázal na televizních obrazovkách o rok později, když se na trh dostalo Enyino první album (nazváno jednoduše Enya) s keltskou hudbou. Toto album ale zůstalo více méně nepovšimnuto.
Ale Ještě ve stejném roce podepsala Enya kontakt s ředitelem Warner Music UK, Robem Dickinsem, poté jak si vyslechnul její první album. Rob Dickins byl považován za velmi úspěšného v představování "těžkých" interpretů, i když to někdy trvalo roky.
Skutečný úspěch přišel v roce 1988, když Enya vydala její druhé album - Watermark. Singl OrinocoFlow se dostal poměrně vysoko do hitparád a Enya se stala hvězdou...

Hudba - rozcestník

18. dubna 2008 v 22:44 Hudba
Tak, vítejte ve světě hudby - nejstarším, nejvlivnějším a nejoblíbenějším vyjádření pocitů, a nádhernými souhrami tónů skládajících úžasné melodie...
- obsahuje životopisy mých oblíbených skladatelů a zpěváků
- obsahuje moje oblíbené písně a soundtracky

Diplom od tomika

17. dubna 2008 v 16:29 Soutěže a Quettalin
Děkujuuuuuuuuuuuuuu!!!

Jak to všechno bylo?

13. dubna 2008 v 20:21 | Ynka |  Deník & Aktuality
Jak si někteří z vás možná všimli, nedávno jsem si stěžovala na nedostatek času. A odůvodnila jsem ho tím, že se u nás doma chystá jakási "bomba" a já mám moc zařizování...
Všechno se totiž točilo kolem oslavy stříbrné svatby mých rodičů. Já a mí sourozenci (všichni tři) jsme tajně zařizovali dárky, kytku, večeři ve čtyřhvězdičkovém hotelu, museli jsme se domluvit a sejít se v jeden den, abysme se šli vyfotit k fotografce, aby naši měli luxusní zarámovanou megafotku nás čtyř, a k tomu všemu jsme ještě nacvičovali písničku, kterou jsme pro ně speciálně složili... uf...
Všechno dopadlo skvěle...
Nebudu tady popisovat, co všechno jsme jim za dárky dali, to je tajemství :o), ale VŠECHNO dohromady nás vyšlo na necelých 9 000 Kč, he... :o)

Celine Dion - I'm alive

13. dubna 2008 v 20:12 | Ynka |  Songy a soundtracky
Krásná a známá písnička od krásně zpívající a známé Celine Dion...
Text:
Mmmmm ... Mmmmm ...
I get wings to fly
Oh, oh ... I´m alive ... Yeah

When you call on me
When I hear you breathe
I get wings to fly
I feel that I´m alive

When you look at me
I can touch the sky
I know that I´m alive

When you bless the day
I just drift away
All my worries die
I´m glad that I´m alive

You´ve set my heart on fire
Filled me with love
Made me a woman on clouds above

I couldn´t get much higher
My spirit takes flight
´Cause I am alive

When you call on me
(When you call on me)
When I hear you breathe
(When I hear you breathe)
I get wings to fly
I feel that I´m alive
(I am alive)

When you reach for me
(When you reach for me)
Raising spirits high
God knows that...

That I´ll be the one
Standing by through good and through trying times
And it´s only begun
I can´t wait for the rest of my life

When you call on me
(When you call on me)
When you reach for me
(When you reach for me)
I get wings to fly
I feel that...

When you bless the day
(When you bless, you bless the day)
I just drift away
(I just drift away)
All my worries die
I know that I´m alive

I get wings to fly
God knows that I´m alive

Aktualita, aktuality...

10. dubna 2008 v 20:38 | Ynka |  Deník & Aktuality
Co je teď velice aktuální (u mě) je fakt, že naprosto nemám čas... tento týden jsem se na počítač dostala až teď, jinak toho mám moc na zařizování (chystá se u nás totiž velká bomba, ale o tom popovídám až o něco později, protože to má být překvápko, a kdyby to tady někdo našel, tak by to už překvápko nebylo, chápete...), s víkendem by se měl nedostatek času radikálně změnit k lepšímu, ale nic neslibuju :o)) letim, letim, letim, na všechny vaše dotazy a přání odpovím a splním taktéž až o víkendu, protože teď už fakt musím - zítra ještě ke všemu píšem ze zemáku a já to ještě neumím, tak pa :o)

Rohirové

4. dubna 2008 v 21:47 | Ynka |  Trailery a videa
Krásné video s názvem Rohirové doplněno zvláštní a přitom situaci výstižnou hudbou, kterou napsal, jak bylo uvedeno v závěrečných titulkách, David Arkenstone...