Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Říjen 2007

The Steward of Gondor

30. října 2007 v 18:07 | Ynka |  Blbinky
Tak tohle je naprosto úžasná parodie na scénu obědvajícího Denethora mluvícího s Pipinem... a to od krásného a velmi vtipného zpracování až po neskutečně výborné výkony herců, jejichž posunky jsou dosti shodné se skutečnou scénou onoho megafilmu, který tak žeru... :o)
Video je v angličtině, ale myslím, že na toto není potřeba nijak angličtinu znát, stačí když znáte parodovanou scénu :o)

Jakpak to bylo dál? :o)

30. října 2007 v 17:55 | Ynka |  Deník & Aktuality
No... tak, víkend byl super, ale brácha nepřijel a Piráty jsme nepařili ani jednou... :o) ale za to jsme si moc pěkně poklábosili :o)
Mimo jiné mě pěkně naštvalo, že jsem se nemohla zúčastnit školního koncertu, který se konal ve středu, protože jsem znenadání omarodila... to by ještě nebylo tak nic moc strašnýho, ale já jsem nebyla ani na tom loňským, protože jsem myslím taky byla nemocná a jako naschvál tam prý hráli hudbu z Pána Prstenů!!! A na tenhle jsem se tak těšila... kdybych měla rýmu, nebo mě bolelo v krku, hlava, jdu a tečka, jenže když jsem zvracela od čtyř ráno do dvou odpoledne, tak to jsem bohužel nikam jít nemohla... :o(
Brácha přijel včera a zabavil nám všechny filmy na DVD (i včetně Pána Prstenů!!!), kromě Hříšnýho tance, aby se měl s kámošema na co koukat... doufám, že to brzo vrátí, protože na co se teď máme koukat MY??
Dobře, my teď koukáme na Elisu z Rivombrosy... já to prostě žeru! :o)

Jééééj...

23. října 2007 v 18:11 | Ynka |  Deník & Aktuality
Zažila jsem nejlepší víkend za celou poslední dobu (a to i když počítám velký prázky), v sobotu 13.10. totiž přijela moje starší sestra (ne, že by jindy nejezdila) a byla s ní mimořádná sranda, všichni jsme byli tak šťastní, plní pohody, ta atmosféra... užívali jsme si až do poslední chvíle, což bylo v neděli asi v šest, kdy jsme ji vezli zpátky do Brna, kde bydlí a studuje a já a Jingle jsme šly na naprosto úžasnej koncert Angela Kellyho (taktéž v Brně, Faval Music Circus)... a aby toho nebylo málo, tak jsem ještě ten týden dostala dvojku z matiky, se kterou válčím už od první třídy a tento rok obzvláště... a teď by st. ségra zase měla přijet na víkend, říkala, že se ještě ozve, tak doufám, že snad jo a že to bude zase tak skvělý jako minule a že zase budem pařit (já, st. ségra a ml. ségra) celý hodiny stolní hru Piráti z Karibiku: Truhla mrt. atd. :o) a ještě možná v sobotu přijede brácha ve svým supernovým a supernadupaným bavoráku, tak možná by si s náma taky zapařil... no nic, uvidíme - řekl slepý... :o))

Ááách... :o)

10. října 2007 v 19:50 | Ynka |  Deník & Aktuality
Nedávno jsem se tady hrozila nad tím, co to je fejeton, protože ten název jaksi nevypadá moc slibně a právě jedna osoba (konkrétně Jíťa) mi napsala, že to je naprosto úžasný druh literatury... když jsme teď v lit. měli probírat fejetony, a profesorka zahájila hodinu tím, že jsme si přečetli pár ukázek z knihy fejetonů Rudolfa KřesťanaSlepičí krok... no, to bylo tááák úžasný!!! Poutavý, vtipný a zaměřený na reál. problémy lidí... zkrátka taková úvaha o světě. Tu knížku si určitě musím přečíst a vám ji doporučuju taky :o)
Pokud nevíte, co to ty fejetony jsou zač, tady jsem vám vypsala definici z naší učebnice literatury (Věra Martinková, LITERATURA 9):
Fejeton (z fr. feuilleton = lístek) je původem menší publicistický útvar. Může být tematicky, jazykově i kompozičně rozmanitý. Bývá však napsám poutavě a vtipně. Mívá často úvahový charakter zaměřený na živé, aktuální problémy - společenské, politické, kulturní. Autor v něm vyjadřuje svůj názor i osobní přístup. Fejeton s uměleckými prvky stojí na hranicích stylu publicistického a uměleckého. Tento žánr se zpravidla umisťoval na spodní část novinové stránky, pod čáru - proto se mu také někdy říká podčárník.
Z českých fejetonistů si uvedeme např. Jana Nerudu, zakladatele českého fejetonu (Žerty hravé adravé), Karla Čapka, Karla Poláčka, Eduarda Basse, Václava Havla, Ludvíka Vaculíka (Jaro je tady), Miroslava Holuba, Jana Skácela, Rudolfa Křesťana (uááá!) (Myš v 11. patře), Radka Johna aj.

Bezvaá! :o)

10. října 2007 v 19:31 | Ynka |  Deník & Aktuality
Tak jsem klavír přežila (a ještě jsem dostala pochvalu a jedničku... to se divím :o)) ) a divadlo bylo taky super. Ale vážně, mooooc krásný, vtipný, roztomilý a výborně zahraný (a taky zazpívaný, když je to muzikál :o) ) Kdo ještě neviděl (Kdyby tisíc klarinetů), tak vřele doporučuju, nejsou to vyhozený prachy :o) já osobně bych se na to klidně jela podívat ještě jednou :o)
Pozn.: Kdyby tisíc klarinetů byl první český muzikál

Večer v divadle...

8. října 2007 v 11:59 | Ynka |  Deník & Aktuality
Dneska večer jedeme se školou do brněnského městského divadla na muzikál Kdyby tisíc klarinetů. Jede sekunda a k ní 15 studentů od nás (kvarta). Jede se busem v šest hodin od školy. Já patřím mezi těch patnáct dobrovolně přihlášených a jedu taky, pokud přežiju klavír, kterej samozřejmě zase neumim, a kterej mám ve čvrt na pět...
PS: koukněte se na spřátelený blog Pán Prstenů, vyšel deník Éomera a je fakt super... :o)

Pro ty, kdo propadají z Biologie a Chemie :o)

3. října 2007 v 18:40 | Ynka |  Odkazy
Néé, kecám... jsou to stránky pro všechny, vytvořené přírodovědeckou fakultou univerzity Karlovy v Praze a zaměřené na Biologii a všechny její odvětví... (a Chemii)... zrovna nedávno jsme si z nich dělali ve škole zápis a musíme všichni uznat, že jsou to stránky moc hezky udělané, přehledné a myslím, že hodně ulehčí učení... tady :o)
Jak ovládat, aneb jak najít to, co chceme...
Př.: kliknu sem (což je ten samý odkaz jako se nachází v horní části tohoto článku) a budu chtít najít třeba mineralogii, takže:
1) v menu vlevo kliknu na Geologie
2) pod názvem Ústavy geologické sekce kliknu na Ústav geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů
3) v menu vlevo kliknu na Dokumenty
4) pod názvem Další informační stránky kliknu na Mineralogie pro školy
5) vyberu si co potřebuju
...tak hodně štěstí, študenti... :o))

Within Temptation - Pale

3. října 2007 v 18:24 | Ynka |  Songy a soundtracky
Naprosto úžasná písnička, kterou zpívá Within Temptation... (neznám, ale zpívá moc hezky) poslechněte si, vážně to stojí za to :o)
Tip: video Breaking Free, bohužel to sem nejde dát, tak prosím klikněte tady
Text:
The world seems not the same,
Though I know nothing has changed.
It´s all my state of mind,
I can´t leave it all behind.
I have to stand up to be stronger.

I have to try to break free
From the thoughts in my mind.
Use the time that I have,
I can´t say goodbye,
Have to make it right.
Have to fight, cause I know
In the end it´s worthwhile,
That the pain that I feel slowly fades away.
It will be alright.

I know, should realise
Time is precious, it is worthwhile.
Despite how I feel inside,
Have to trust it will be all right.
Have to stand up to be stronger.

I have to try to break free
From the thoughts in my mind.
Use the time that I have,
I can´t say goodbye,
Have to make it right.
Have to fight, cause I know
In the end it´s worthwhile,
That the pain that I feel slowly fades away.
It will be alright.

Oh, this night is too long.
I have no strength to go on.
No more pain, I´m floating away.
Through the mist I see the face
Of an angel, who calls my name.
I remember you´re the reason I have to stay.

I have to try to break free
From the thoughts in my mind.
Use the time that I have,
I can´t say goodbye,
Have to make it right.
Have to fight, cause I know
In the end it´s worthwhile,
That the pain that I feel slowly fades away.
It will be alright.

Jej...

3. října 2007 v 18:18 | Ynka |  Deník & Aktuality
... skoro týden bez jakéhokoli článku, jak jen je to možné?? NECHÁPU...
Zkrátka jsem vůbec neměla čas, což mě na tom všem štve nejvíc (řekla bych přímo s***, ale budu slušná) a když jsem si čas udělala, měla jsem smůlu... jen jsem sedla za kompl a napsala pár slov, začala příšerná bouřka a já ho musela vypnout, aby nevyhořel... později, když jsem zase ukořistila čas a chtěla ho využít k tomu, abych o sobě dala něco vědět, psala jsem a psala a když už jsem skoro dopsala sáhodlouhej článek o tom, že tento blog měl 27. září narozky, zjistila jsem, že se mi odpojil internet (asi to bylo tou bouřkou předtím) a samozřejmě se mi ho už nepodařilo připojit a samozřejmě jsem ten již zmíněnej sáhodlouhej článek neměla uloženej a samozřejmě se mi ztratil... a to byl můj poslední výboj na počítači až do této doby... (jak jen jsem bez komplu mohla přežít tak dlouho??) no jo, to je tak, když člověk pomalu nestíhá ani svoje povinnosti... :o((