Poutníče, kdos vstoupil ke mně, 
buď vítán vřele ze srdce,
leč neznám Tvoji milou tvář.
Co zde jest, napsáno Tobě,
věz: úsměv zjasní mé líce,
když zanecháš tu komentář! :D

Dominic Monaghan (Smíšek)

25. prosince 2006 v 17:55 | Ynka |  O hercích a z natáčení
"Na začátku příběhu je Smíšek v nejlepších letech," vysvětluje Dominic Monaghan, "má rád legraci a je hodně oblíbený. Je to prostě frajírek. Ale jak cesta ubíhá, ocitá se v situacích, kdy se musí starat o jiné nebo dělat rozhodnutí, jaká by žádný hobit normálně dělat nemusel."
Monaghan hraje Smíška (celým jménem Smělmíra Brandoráda), druhého bratrance a Frodova kamaráda z dětství. Právě Smíšek spolu s Pipinem a Samem pomáhá Frodovi, když se vydá na svou nebezpečnou pouť. Během ní se Smíšek stane členem Společenstva Prstenu , a než příběh a pouť dramaticky vyvrcholí, prožije mnohá dobrodružství.
Monaghan popisuje svou (a Pipinovu) postavu takto: "Smíšek a Pipin srší životem. Frodo je obtížen posláním, které musí splnit, a Sam bere svůj úkol nesmírně vážně, ale tihle dva jsou prostě divoké karty v balíčku a koření Společenstva."
Monaghan (který je se svým metrem pětašedesát "oficiálně největší hobit") šel přímo z posledního ročníku gymnázia v Cheshiru do Divadel mladých v Manchesteru. Byl objeven jedním agentem a dostal úlohu Geoffreyho Shawcrosse v televizním seriálu BBC Hetty Winthropp Investigates. Role mladistvého urputné postarší detektivky, kterou hrála Patricia Routledgeová, vedla k dalším televizním rolím, filmovému debutu o filmu Boomber po boku Ruttgera Hauera a Martina Sheena a pak pozvání na konkurs pro Pána Prstenů.
Tolkienovy knihy už znal a ctil. Seznámil ho s nimi jeho otec učitel: "Můj táta je velký tolkienovský fanoušek. Hodiny a hodiny vykládal, jak skvělá kniha je Hobit a jaká fantastická postava je Bilbo Pytlík. Sotva jsem přečetl Hobita, dal mi Pána Prstenů a řekl, že to bude náročné, ale stojí to za to. Měl pravdu: je to náročné, protože je to tak velikánská a tlustá knížka, ale MOC to za to stálo!"
"Když jsem dělal konkurs pro Pána Prstenů," vzpomíná, "byl jsem vážně rozčiléný a celý nervózní!" V době, kdy dostal pozvání, zkoušel právě jednu hru v Londýně. Bylo to pro něho něco jako svatý grál. Snažil se uklidnit a nemyslet na to, jestli ho vyberou, a stačil mezitím dostat hlavní roli ve Francii, v Monsignoru Renardovi, kde byl hvězdou John Thaw.
Uplynulo téměř šest měsíců a pak mu nabídli roli Smíška, která mu mimořádně sedla: "Myslím, že Smíška v Kraji kdekdo zná: je okouzlující, drzý a všechny hobití maminky asi dělají, že se na něj zlobí, ale ve skutečnosti ho mají rády!" Zrovna takový byl on sám, když dospíval!
Zdroj: Brian Sibley: Pán Prstenů - Oficiální filmový průvodce
Fotky viz Pán Prstenů - fotogalerie
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama